Krka do zmage na derbiju z Olimpijo in prvega mesta

Košarkarji novomeške Krke so v 6. kolu Lige Telemach za prvaka s 67:57 dobili večni derbi z Unionom Olimpijo in si zaradi boljšega medsebojnega izkupička, v Ljubljani so namreč izgubili s 86:88, zagotovili prvo mesto v primeru enakega števila točk.

Novomeščani so tekmo bolje začeli in predvsem po zaslugi odlično razpoloženega prvega strelca Miralema Halilovića, dosegel je 19 točk in kar 10 uvodnih domačinov, hitro povedli z 10:4. Najvišja prednost v drugi četrtini je znašala +12 v korist Krke, a so jo Ljubljančani do polčasa omilili na znosnih 7 točk.

Dve minuti do konca tretje četrtine je zaostanek gostov znašal vsega 3 točke, pa so se domači znova odlepili na +9. Neuspešen lov Olimpije na aktualne državne prvake se je nadaljeval tudi v zadnjih minutah, toda prednost se ni nikdar spustila pod mejo 5 točk. Dolenjcem je na koncu uspel primarni cilj, saj so tekmo dobili z višjo razliko kot jeznašal poraz v Ljubljani v 1. kolu drugega dela državnega prvenstva.

Prej omenjenemu Haliloviću je najbolj izdatno v domačih vrstah s 16 točkami pomagal Mirko Mulalić, za poražence jih je Klemen Prepelič ob skromnem metu za 3 točke (2/11) dosegel 14.