Krka do nove zmage, Lapornik ukradel žogo, Ivanov pa dosegel koš

Košarkarji Krke so dosegli 7. zmago sezone v regionalni ligi. Pred nekaj več kot 2000 gledalci so v gosteh s 74:67 premagali Zadar. S 17 točkami in 10 skoki se je z vsestransko igro izkazal Krkin Stefan Sinovec.

1912_krka

Liga ABA, 14. krog, 19.12.
Zadar – KRKA 67:74 (13:19, 15:14, 17:21, 22:20)
Krka: Tratnik 2, Ivanov 16, Sinovec 17, Rojc 2, Lalić 9, Mulalić 11, Dimec 3, Lapornik 14.

Z Mulalićem na +8

Prvi polčas je z 28:33 pripadel Krki, blestel je Stefan Sinovec (11 točk). Drugi del tekme so boljše začeli gostitelji, ki so pri 37:36 še zadnjič na tekmi vodili. Potem so pobudo prevzeli Dolenjci. Prvič konkretno v 29. minuti, ko je Mirko Mulalić dosegel trojko. Pred zadnjo četrtino je imela ekipa trenerja Ivana Velića (na tekmi v Zadru je bila tudi njegova družina, žena in otroci) devet točk naskoka (45:54).

Lapornik in Ivanov

Zadar se ni dal – Delaš je znižal na 65:67. Temu je sledil prodor Ive Ivanova, ki je ob košu izsilil še prosti met za 67:70. Po izgubljeni žogi Sinovca je v obrambi zablestel Luka Lapornik, ki je vešče ukradel žogo Delašu, ki je šel v napad pri rezultatu 67:70. V zadnjič sekunda Lapornik in Sinovec nista grešila prostih metov za končnih 67:74.

V torek v Novo mesto prihaja Tajfun, na obračunu pa bi lahko debitiral tudi Matic Rebec, ki je danes menjal dres Rogaške za Krkinega.