Krka brez zadete trojke poražena iz Skopja, kjer je blestel Dimec

Košarkarji Krke se poraženi vračajo iz Skopja, kjer jih je porazil MZT. V dresu Krke je blestel Žiga Dimec, ki je prispeval 20 točk. V domači vrsti je bil nerešljiva uganka za Dolenjce Đorđe Drenovav (23 točk, 6 skokov).

Prihodnjo soboto bo Krka doma gostila Igokeo.

Liga ABA, 21. krog, 23.1.
MZT – Krka 69:67 (20:28, 21:17, 13:14, 15:8)
Krka: Rebec 10 ( 5 podaj), Ivanov 12 (9 skokov), Rojc 6, Lalić 8, Tomić 2, Mulalić 2, Dimec 20 (9/11 iz igre), Lapornik 7 (6 skokov, 3 podaje, 4 ukradene žoge).

Videopovzetek tekme:

Slab zaključek polčasa

Dolenjci so dobro začeli, zaigrala pa sta tudi Luka Lapornik in Mirko Mulalić. Gostje so hitro povedli 3:10, prednost pa zdržali skoraj do konca prvega polčasa, 35:45 je bilo v korist varovancev trenerja Vladimirja Anzuloviča. Žal so Novomeščani v zadnjih dveh minutah popustili, na odmor pa odšli z naskokom štiri točk (41:45).

V nadaljevanju Krki ni uspelo, da bi si zopet nabrala zajetnejšo prednost. Dvakrat je vodila za šest, v 36. minuti pa so prvič na tekmi povedli domačini (62:59), trojko je zadel Marko Luković.

Žoga ni hotela skozi obroč

S štirimi zaporednimi prostimi meti je Krko v igro vrnil kapetan Matej Rojc (64:63), a je potem hitro zapravil žogo. Pri 67:66 je po avtu žoga pripadla Krki, a je Luka Lapornik zgrešil met za zmago.  Po hitri osebni napaki krkašev je Luković M. Povišal na 60:66, potem pa je naredil še osebno napako. Ive Ivanov je en prosti met zadel (69:67), po zgrešenem drugem je sledil met iz igre, a poti v koš Makedoncev ni našel.

Posebnost tekme je, da Krka ni zadela nobene trojke (0/12).