Krka brez težav

Košarkarji Krke so tudi v tretji tekmi državnega prvenstva vknjižili tretjo prepričljivo zmago, tokrat so bili boljši od ekipe LTH Castings. Škofjeločani so še tretjič v novi sezoni Lige Nova KBM visoko izgubili (85:53).

Škofjeločani so pogumno začeli tekmo, vodili do 12:10, nato pa je Krka z delnim izidom 12:0 v 12. minuti vodila z 22:12. Kmalu je prišla tudi do +12, toda LTH se še ni predal. Zaostanek je znižal na sedem točk, a so Novomeščani odgovorili in se oddaljili. Dve minuti do konca prvega polčasa je semafor v dvorani Poden kazal 36:28, vendar je v minuti in pol domača ekipa še enkrat znižala na -5.

Konec upanja za domače je bilo po tretji četrtini, to je Krka dobila s kar 22:4. Vendar ni popuščala in tudi zadnjo četrtino je visoko dobila (23:16). Krka bo naslednjo tekmo igrala čez teden dni proti Sixt Primorski, LTH Castings pa v ponedeljek, 31. oktobra, proti Hopsom.

Preostalih pet srečanj tretjega kola bo na sporedu ob koncu tega tedna in v začetku prihodnjega. V petek si boste lahko, tudi v spletnem prenosu in na Šport TV, ogledali dvoboj med Hopsi in Početrtčani. V soboto bosta na sporedu dva srečanja. Ekipa Primorske bo prvo domačo tekmo odigrala proti Rogaški, v Laškem pa bomo spremljali obračun med Zlatorogom in Tajfunom. Nedeljski termin je tokrat rezerviran za tekmo Šenčur GGD : Helios Suns. Tudi to srečanje bo moč spremljati v spletnem prenosu na kzs.si. V zadnjem obračunu tretjega kola pri ljubljanski Union Olimpiji gostuje Portorož. Tekma bo na sporedu v ponedeljek.

Liga Nova KBM, 3. krog, 19.10.
LTH Castings – KRKA 53:85 (12:14, 21:26, 4:22, 16:23)
(Robbins 23, Bošnjak 13, Williams 9; Elliott 15, Rebec 14 (8 podaj, 7 prid. žog), Curry 12 (6 podaj).

Tomaž Fartek, trener LTH Castingsa:
“Čestitam gostom za zmago. Mi smo jim prvi polčas še uspeli slediti, nato pa povsem popustili.”

Dejan Mihevc, trener Krke:
“Čestitam fantom za zmago. Vesel sem, da so tudi najmlajši izkoristili svojo priložnost. Še posebej sem zadovoljen s tretjo četrtino, ko smo prejeli le štiri točke.”