Kritični Lakovič: “Imeli smo nekaj odličnih minut!”

Rubrika: Reprezentanca

Po koncu turnirja v Izraelu in zadnji tekmi sta svoje povedala Jaka Lakovič in Klemen Prepelič.

Jaka Lakovič, pomočnik selektorja slovenske moške članske reprezentance:
Tekma je bila zelo težka, a je prišla ravno prav v tem pripravljalnem obdobju. Nismo znali odreagirati na njihovo obrambo, dobili smo veliko lahkih košev, kar nas je stalo zmage. V napadu lahko še popravimo veliko stvari, tudi v obrambi nam v prvem polčasu ni šlo, v drugem smo to popravili, imeli nekaj odličnih minut. Dobro smo odigrali proti koncu, jih ujeli, lahko bi tudi zmagali, a se na koncu ni izšlo.”

Klemen Prepelič, slovenski reprezentant:
“Turki so dokazali, da gre za zelo dobro moštvo, kljub temu, da so danes igrali brez Alija Muhammada. V zadnji četrtini smo naredili delni izid 6:0, povedli za točko, nato pa so Turki dosegli 13 zaporednih točk in po tako visokem zaostanku se je bilo težko vračati. Imel sem priložnost, da rezultat izenačim, vendar sem zgrešil prosti met. Imeli smo še eno priložnost za izenačenje, ki je nismo izkoristili. Iz tega poraza se lahko marsikaj naučimo. Popraviti moramo igro v obrambi in odpraviti napake. Menim, da je naša prihodnost svetla.