Kranjčanke v polfinale s prednostjo domačega igrišča

Zaključen je ligaški del državnega prvenstva za košarkarice. Potem ko so bile vse polfinalistke ter ekipi, ki bosta osvojili prvo in četrto mesto pred končnico, znani že nekaj tednov, je bilo do zadnjega kola odprto le še vprašanje, ali bo z drugega mesta in s tem s prednostjo domačega parketa v polfinale odšel kranjski Triglav ali grosupeljski Grosbasket.

Naposled je ugodnejše izhodišče pripadlo Kranjčankam, ki so se do njega praktično prebile že v predzadnjem kolu, ko so na medsebojni tekmi na Dolenjskem slavile zmago s 64:59. Za dokončno potrditev drugega mesta bi Gorenjke v primeru sobotne zmage Grosbasketa morale premagati Mariborčanke – to so tudi storile (68:38) -, a so jim uslugo že poprej napravile velike tekmice zadnjih sezon košarkarice Athlete Celja, ki so bile od grosupeljske vrste boljše z 91:51, potem ko so drugi polčas dobile kar z 59:23. Desetkratne državne prvakinje, ki bodo letos skušale seči še po 11. naslovu in se s tem same povzpeti na vrh najuspešnejših ženskih kolektivov – 10 naslovov ima v svojih vitrinah tudi Ježica – tako ligaški del zaključujejo brezhibno, z izkupičkom 20-0.

Polfinalni niz 1. SKL za ženske se s tekmama v Celju in Kranju začenja v sredo, 1. aprila. Para sta Athlete Celje : Maribor in Triglav : Grosbasket. Druga tekma v Mariboru bo na sporedu v petek, v Grosupljem pa dan kasneje, medtem ko morebitni tretji tekmi sledita v torek, 7. aprila. Ekipe igrajo na dve dobljeni tekmi.

Po 20 odigranih tekmah državnega prvenstva sezono zaključujeta ekipi Konjic in Maribora, ki sta zasedli končno peto oziroma šesto mesto. Omenjeni zasedbi sta se na zadnji tekmi v Slovenskih Konjicah razšli z zmago domače ekipe s 56:49.

1. SKL za ženske, 20. kolo

Sobota, 28. marec:
KONJICE – Domžale 56:49 (14:16, 24:13, 9:16, 9:4)
(Božičevič 15, K. Klančnik 10 in 11 skokov; Ilievski 17, Špacapan 8)

Stojan Fink, trener Konjic:
“Vesel sem, da smo zadnjo tekmo v sezoni končali z zmago. Vse se zavedamo, kaj nam je manjkalo za kaj več. Vseeno smo s sezono lahko zadovoljni.”

Vlado Velikonja, trener Domžal:
“Poskušali smo z rotacijo večih igralk, a se nam ni obneslo. Domačinke so bile vidno manj obremenjene in so zasluženo slavile zmago, nas pa so pokopale trojke in predvsem lastne napake. Se vidimo naslednjo sezono.”

ATHLETE CELJE – Grosbasket 91:51 (19:15, 13:13, 29:12, 30:11)
(Erkić 27, Gajić 15 i 12 skokov; Osterman 14, Bajrektarevič 13)

Damir Grgič, trener Athlete Celja:
Čestitke igralkam za visoko zmago. Prvi del državnega prvenstva smo dobro opravili, a je pomembno, da v takšnem slogu nadaljujemo, obenem pa še dodatno dvignemo formo za samo končnico 1. SKL. Čestitke tudi Grosbasketu za korektno igro.

Dragomir Bukvić, trener Grosbasketa:
“V prvem polčasu smo dobro igrali v obrambi. V tretji četrtini so nato nasprotnice zaigrale močneje, mi pa smo delali preveč napak, jim dovolili kar 25 skokov v napadu, na drugi strani pa zgrešili pet ali šest neoviranih priložnosti. Athlete je zasluženo zmagal. V naši ekipi tokrat nista igrali poškodovani Gabrovšek in Gjerkeš ter Lankster, ki se je zaradi smrti v družini odpotovala v ZDA. Nekaj minut je prvič po poškodbi odigrala Anja Klavžar. Skušal sem razigrati še Kristino Arsenić.

TRIGLAV – Maribor 68:38 (14:13, 15:14, 18:9, 21:2)
(Jakobčič 14, Zdolšek 12 in 10 skokov; Dover 12, Unverdorben, Stergar in Gwashavanhu po 7)

Gašper Sluga, trener Triglava:
“V prvem polčasu smo odigrali preveč čežerno ter z lastnimi napakami držali Maribor v igri za zmago. V drugi polovici tekme smo nato bili bolj agresivni v obrambi, pametno napadali mariborske igralke in na koncu zasluženo zmagali. S tem smo potrdili drugo mesto na lestvici, za kar igralkam čestitam.”

Sergej Ravnikar, trener Maribora:
“V kranju smo nastopili nekoliko zdesetkani, saj smo v ekipi imeli le pet članic ostalo pa so bile mlajše košarkarice. Nasprotnicam smo parirali dokler smo imeli moči. Te so nam v drugem polčasu pošle, je pa res, da je imel Triglav tudi večjo rotacijo. Ne glede na vse lahko rečem, da sem vsaj s prikazanim v prvem polčasu izjemno zadovoljen.