Korak do rekordnega večera 9.12. 2009

V 12. krogu drugega dela 1. SKL za ženske je kranjski Triglav zmagal na gostovanju v Konjicah, Celjanke visoko nadigrale Akson Ilirijo, Ježica je ugnala Maribor. Na zadnjem srečanju 12. kola, ki bo na sporedu v nedeljo, se bosta srečali ekipi Domžal in Grosupljega.

1. SKL za ženske, 12. kolo 2. dela:

Nedelja, 22. april, 19.30:
DOMŽALE : GROSUPLJE

Domžale bodo proti Grosupljemu lovile prvo zmago v tej sezoni 1. SKL, Grosupeljčanke bodo poskušale doseči svojo deseto. Domžalčanke, ki so na zadnjem mestu DP, so v prejšnjem kolu morale priznati premoč Mariboru, sedmouvrščene varovanke Slavka Duščaka so izgubile proti aktualnim državnim prvakinjam iz Celja.

Vanja Tajher je v tej sezoni najboljša strelka domžalske ekipe (7,6 točk na tekmo). Teja Goršič je najučinkovitejša košarkarica Grosupljega (11,4 točk na srečanje).

Izjavi trenerjev pred tekmo:

Vlado Velikonja, trener Domžal:
“Bliža se konec sezone, ki jo zaključujemo, v glavnem brez kar osmih igralk, ki so imele nosilno vlogo v naši igri. Ni bilo lahko in morda je največja zmaga za klub in dekleta, da so vztrajala. Mlade pa se pri nas res kalijo in igrajo.”

Slavko Duščak, trener Grosupljega:
“V Domžale gremo odigrati dobro tekmo.”

20.4.
Konjice – TRIGLAV 37:74 (12:11, 9:16, 10:24, 6:23)
Hatunšek 13, Ramšak in Podgrajšek po 5; Abramovič 22 (7 skokov, 5 prid. žog), Šarić 17, Seničar 12 (14 skokov).

Košarkarice Konjic in Triglava so odprle 12. kolo drugega dela 1. SKL za ženske. Do 22. zmage v sezoni so prišle Kranjčanke, varovanke Stojana Finka pa so zabeležile petnajsti poraz. Štajerke, ki trenutno zasedajo peto mesto, imajo še vedno možnost za nastop v polfinalu, vendar morajo za mesto med prvo četverico dobiti obe preostali tekmi, hkrati pa upati na poraz Maribora proti Ježici.

Domačinke so tekmo dobro odprle in po šestih minutah in pol vodile za pet. Aktualnim pokalnim prvakinjam ni steklo v napadu, tako da je prva četrtina pripadla Konjičankam. V drugem delu so gostje zaigrale nekoliko bolje, prvič po uvodnih 1:0 so povedle in na glavni odmor odšle s šestimi točkami prednosti.

V drugem delu se je v napadu razigrala Rebeka Abramovič, ki je na parketu preživela vseh 40 minut. Tretji del srečanja je zaključila z devetimi točk in svojo ekipo pripeljala do prve občutnejše prednosti, ki je na koncu zadostovala za 22. zmago v sezoni. Prednost favoriziranih Kranjčank se je višala, zato je domači strateg Stojan Fink več minut za igro namenil tudi košarkaricam, ki so tekmo začele s klopi. Triglav je srečanje dobil z najvišjo prednostjo na tekmi (+37).

Najboljša strelka tekme je bila slovenska reprezentantka Rebeka Abramovič, ki je 22 točkam dodala še sedem skokov in pet pridobljenih žog. Ana Šarić je dodala 17 točk, Maruša Seničar je tekmo zaključila z dvojnim dvojčkom (12 točk in 14 skokov). Pri domačih se je med strelke vpisalo devet košarkaric, Špela Hatunšek pa je kot edina dosegla dvomestno število točk (13).

Konjičanke se bodo v sredo pomerile z Mariborom, Triglav pa istega dne gosti ekipo Ilirije.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Stojan Fink, trener Konjic:
“Brez komentarja.

Ernest Novak, trener Triglava:
“Ker se določenih stvari ne sme komentirati, sem brez komentarja.”

CINKARNA CELJE
 – Akson Ilirija 132:51 (36:12, 27:13, 37:9, 22:17)
Friškovec 32 (5 asistenc, 8 prid. žog), Chidom 24 (14 skokov, 5 asistenc), Stefanoski 18 (6 skokov, 5 prid. žog); Mičunović 15 (5 skokov), Stergar 11 (5 skokov), Vrečer 7.

Košarkarice Cinkarne Celje so dosegle 26. zmago v sezoni, 132 doseženih točk pa je drugi najboljši dosežek v zadnjih desetih sezonah 1. SKL za ženske (9.12. 2009 so proti Afroditi Celjanke dosegle 133 točk!). Dvanajsti poraz Ilirije ne bo vplival na položaj na lestvici, saj je že nekaj časa jasno, da bodo Ljubljančanke redni del sezone zaključile na tretjem mestu in se bodo v polfinalu srečale s Triglavom.

Že v uvodnih minutah je postalo jasno, da so Celjanke izjemno razpoložene in želijo nadaljevati niz neporaženosti. 36 doseženih točk v prvi četrtini in še točka več v drugi so aktualnim prvakinjam prinesle prednost kar 48 točk.

Varovanke Damirja Grgića so tudi v drugem polčasu nadaljevali z izjemno igro v napadu. Zadele so 60% vseh metov, izjemno natančna je bila najboljša strelka tekme Zala Friškovec, ki je dosegla 32 točk in zgrešila zgolj dva meta. V zadnji četrtini je bilo srečanje nekoliko bolj izenačeno, kljub temu pa so Štajerke zmagale z najvišjo prednostjo na tekmi (+81).

Poleg Friškovčeve je bila izjemno razpoložena tudi Američanka Oderah Chidom. Obe sta tekmo zaključili z valorizacijo 43 in izenačili najboljši dosežek sezone z Rebeko Abramovič. Pri gostjah, ki so nastopile brez Nine Gabrovšek, je bila najučinkovitejša kapetanka Ela Mičunović, ki je tekmo zaključila s 15 točkami.

Ilirija bo zadnje srečanje rednega dela odigrala v sredo, 25. aprila, ko bo gostovala v Kranju. Celjanke v sredo gostujejo pri zadnjeuvrščenih Domžalah.

Damir Grgić, trener Cinkarne Celje:
“Dobro odigrana tekma. Mojim igralkam čestitam za zmago, Iliriji pa za korektno igro.”

Alen Ploj, trener Akson Ilirije:
“Čestitke Celju za zmago.”

JEŽICA
– Maribor 82:65 (17:18, 19:12, 25:13, 21:22)
Bajrektarevič 26 (8 skokov, 6 prid. žog), Kropivšek 18, Ziherl (5 prid. žog) in Šeruga (5 prid. žog) po 12; Cvijanovič 18 (8 skokov), Škobalj 13, Dautović 10 (7 skokov).

Ježica je proti Mariboru dosegla deseto zmago v tej sezoni 1. SKL, ob tem imajo Ljubljančanke še 17 porazov. Maribor je zabeležil 15. poraz v tej sezoni, kar pomeni, da bo odločitev o zadnjem potniku v polfinale padla v zadnjih dveh kolih.

Srečanje so Ježičanke prelomile v tretji četrtini. Ekipi sta bili v prvi četrtini izenačeni, Mariborčanke so vodile največ za pet, ob koncu prvih desetih minut so vodile za točko. Varovanke Žige Ravnikarja so zadnjič na srečanju vodile s 30:29, nato pa so pobudo prevzele domačinke, ki so do najdaljšega odmora na tekmi naredile delni izid 7:0.

Ježičanke so v tretji četrtini nadaljevale z dobro igro, Mariborčanke pa so strelski post prekinile šele po dobrih treh minutah igre, ko so domače košarkarice že vodile z dvomestno razliko. Do konca tekme se je razlika le še zviševala, na koncu je Ježica zmagala z 82:65. Mariborčanke so bile izjemno skromne v metu, zadele so le 17 metov iz igre iz 58 poskusov.

Prva igralka tekme v Ljubljani je bila Sandra Bajrektarević, ki je dosegla 26 točk, ujela je osem odbitih žog (statistični indeks 35), Teja Kropivšek je tekmo končala pri 18 točkah. Tina Cvijanovič je bila najboljša strelka mariborske ekipe z 18 točkami (8 skokov), Satja Škobalj je pristavila 13 točk.

Ježica bo zadnjo tekmo državnega prvenstva odigrala v sredo proti Grosupljemu, Maribor pa bo isti dan gostil Konjice.

Mojca Markovič, trenerka Ježice:
“Čestitke mojim dekletom za lepo predstavo!”

Žiga Ravnikar, trener Maribora:
“Zbranost in pristop na današnji tekmi nista bila dovolj dobra, da bi bili konkurenčni razigrani Ježici. Izgubili smo preveč žog, nezbranost pa pokazali tudi pri drugih košarkarskih elementih. Čestitke Ježici za zmago.”