Koprčani zapravili zmago in 1. mesto

Sixt Primorska je na gostovanju v Vršcu doživela četrti zaporedni poraz. Od izbrancev glavnega trenerja Jurice Golemca so bili s 74:68 boljši košarkarji Vršca, ki so se Primorcem oddolžili za poraz v šestem kolu Druge divizije Lige ABA, ob zmagi Borca nad Rogaško (92:78), pa je Sixt Primorska zdaj na tretjem mestu lestvice regionalnega tekmovanja.

Liga ABA, 2. divizija, 17. krog, 6.2.­
VRŠAC – Sixt Primorska 74:68
Sixt Primorska: Rebec 4 (4 podaje), Ferme 12, Čakarun 10, Joksimovič 15 (5 skokov), Mulalić 18, Zupan 3, Vujasinovič 2 (4 podaje), King 4 (8 skokov)

Ekipi Sixta Primorske in Vršca sta se v torek srečali še tretjič v tej sezoni, prvič v mestu na severovzhodu Srbije. Spomnimo, v Laktaših na kvalifikacijskem turnirju so »farmacevti« slavili zmago po treh podaljških s 109:106, v šestem kolu Druge divizije Lige ABA pa je bilo primorsko moštvo v Areni Bonifika boljše s 77:55.

Torkova tekma, v katero so Primorci vstopili odločeni, da prekinejo niz slabih rezultatov v državnem prvenstvu in v regionalnem tekmovanju, se je odločala v zadnjih petih minutah tekme. Primorski košarkarji so imeli v tretji četrtini devet točk naskoka (55:46), a so se domačini ob koncu četrtine in na začetku zadnjega dela vrnili v igro, moštvi pa sta se v zadnjih pet minut podali poravnani na 64:64.

Usoden Simeunovič

»Tigre« je na koncu pokopal Djordje Simeunović, ki skozi celotno tekmo ni blestel, nato pa v le nekaj minutah odločil tekmo. Prav Simeunović je namreč sprožil niz osmih zaporednih točk, s katerim se je Vršac povsem odlepil od Sixta Primorske, s silovitim zabijanjem za 72:64 pa je njegovo delo dokončal Miloš Glišić. V zadnjih sekundah je drobec upanja za preobrat ohranil Tadej Ferme, a je Simeunović ohranil mirne živce na črti prostih metov in poskrbel za končni rezultat tekme, 74:68 v korist prvakov jadranske lige iz leta 2005.

Ob zmagi Borca v Čačku nad oslabljeno Rogaško (92:78) je Sixt Primorska ta trenutek na tretjem mestu lestvice Druge divizije Lige ABA. Ima enako število zmag (11), kot Vršac in novomeška Krka, ki pa bo v 17. kolu na parket stopila v sredo. V Športni dvorani Leona Štuklja v Novem mestu jo ob 19.00 čaka obračun s Teodom iz Tivta.

Blestel Mulalić

V dresu Sixta Primorske je novo odlično predstavo prikazal Mirko Mulalić, ki je v zadnjem času prav zagotovo najboljši košarkar v vrstah ekipe iz Primorske. Tokrat se je ustavil pri 18 točkah, na zadnjih štirih tekmah Lige ABA 2 pa je zadel kar 19 od 37 metov za tri točke. Po nekaj slabših predstavah, na petih tekmah v treh tednih je dosegel le 20 točk, je najboljšo strelsko predstavo sezone v Drugi diviziji Lige ABA prikazal kapetan Nebojša Joksimović. Dosegel je 15 točk, temu pa dodal še pet skokov in tri podaje. Tadej Ferme je v statistiko vpisal 12, Marijan Čakarun pa deset točk. Pri Vršcu je kar devet košarkarjev doseglo vsaj pet točk, nihče pa ni presegel meje desetih točk.

Pred ekipo Sixta Primorske je zdaj krajši premor, vsaj kar se tiče igranja tekem v Drugi diviziji Lige ABA. Naslednjič bodo »tigri« v regionalni ligi stopili na parket šele v začetku marca, ko jih v Areni Bonifika čaka dvoboj z Bosno. V Ligi Nova KBM se bodo pred reprezentančnim odmorom v nedeljo ob 18.00 Primorci v Ljubljani pomerili še z novinci v državnem prvenstvu, košarkarji Ilirije, v torek pa ob 20.00 v Areno Bonifika prihaja novomeška Krka.

Izjavi po tekmi:

Jurica Golemac, glavni trener KK Sixt Primorska:
»Čestitke ekipi Vršca za zasluženo zmago. Skozi tekmo so bolje ohranjali energijo od nas, videlo se je, da smo v zadnjih minutah povsem padli v igri, hkrati pa zaradi težav z osebnimi napakami izgubili nekatere igralce. Dobra tekma, zaslužena zmaga domačih košarkarjev. Nimamo časa za jok, tekmo bomo analizirali in gremo naprej.«

Nebojša Joksimović, igralec KK Sixt Primorska:
»Imeli smo odlično priložnost, da zabeležimo zmago na gostovanju pri ekipi, ki je izjemno dobro telesno pripravljena. Ponovili smo napake iz nekaterih prejšnjih tekem, zatajila pa je tudi naša igra v skoku v obrambi. Zahvaljujemo se navijačem za toplo dobrodošlico, osebno pa sem hvaležen vse podpore, ki sem je bil v Vršcu deležen let, ki sem jih preživel v tem mestu.«