Koprčani v Mostarju do pomembne zmage

Košarkarji Sixta Primorske so po 20. kolu Druge divizije Lige ABA korak bližje uvrstitvi na zaključni turnir v Čačku. Primorsko moštvo je prva ekipa v tej sezoni regionalnega tekmovanja, ki je na domačem parketu ugnala Zrinjski iz Mostarja. Po zelo dobrem drugem polčasu in infarktni končnici, so bili »tigri« na koncu boljši s 67:65.

Primorski košarkarji so z zmago v Mostarju skočili na drugo mesto lestvice Druge divizije Lige ABA. Imajo enako število zmag, kot košarkarji Krke (13), pred slovenskima predstavnikoma pa je Borac, gostitelj zaključnega turnirja, s 14 zmagami. Najboljšo četverico, ki bi bila ta trenutek uvrščena na finalni turnir, zaokrožuje Vršac z 12 zmagami.

Po uvodnem vodstvu, Primorci so povedli s 6:2, so nadzor nad dogajanjem na igrišču v roke hitro vzeli domači košarkarji. Tako so že v prvi četrtini vodili z devetimi točkami razlike (17:8), izbrancem glavnega trenerja Jurice Golemca pa se nikakor ni uspelo dovolj približati in poteka igre obrniti v svojo korist. Mirko Mulalić je z zadetim metom za tri točke na začetku drugega polčasa zaostanek znižal na točko (36:37), sledil pa je kar tri minute dolg strelski post Sixta Primorske, med katerim se je Zrinjski znova oddaljil, tokrat na 44:36.

Nato pa so Primorci prestavili v višjo prestavo – Tadej Ferme je s polaganjem tik pred zaključkom tretjega dela igre svojo ekipo približal na točko zaostanka (51:52), prvi napad zadnje četrtine za slovenske pokalne prvake pa je s trojko izkoristil Matic Rebec in Sixt Primorska je prvič po prvi četrtini povedla (54:52).

Vodstva »tigri« niso več izpustili iz rok.

Dobro minuto pred koncem tekme je semafor v Športni dvorani Bijeli Brijeg kazal že 67:61 v korist gostov in zdelo se je, da bodo obiskovalci tekme priča mirni končnici. Toda domačini so z zadnjim jurišem izkoristili nekaj napak Primorcev, se približali na 65:67, imeli celo met za tri točke, s katerim bi prešli v vodstvo, a je bil Ivan Miličević k sreči nenatančen in igralci v modrih dresih so se veselili zaslužene, a težko prigarane zmage.

V dresu Sixta Primorske je z 20 točkami blestel Marijan Čakarun, osem jih je dal že v prvem polčasu. Razigran je bil Tadej Ferme, ki je na poti do 14 točk zadel tri mete za tri točke, dvomesten pa je bil pri Primorcih še Mirko Mulalić s 13 točkami. Tudi on je tekmo sklenil s tremi zadetimi meti za tri točke.

Primorsko moštvo se na igrišče vrača v nedeljo. Na tekmi drugega kola Lige Nova KBM za prvaka se bo v Areni Bonifika ob 19.00 pomerilo s Šenčur Gorenjsko gradbeno družbo, to pa pomeni, da bodo vsi športni navdušenci lahko spremljali ponovitev finala zaključnega turnirja 17. Pokala Spar.

Prihodnji četrtek na Obalo prihaja novomeška Krka, ekipi pa se bosta udarili na tekmi 20. kola Druge divizije Lige ABA. Na medsebojnem obračunu dveh moštev, ki sta v odličnem položaju za potrditev mesta na zaključnem turnirju v Čačku, se nam znova obeta pravi slovenski košarkarski spektakel, ki ga bo moč spremljati tudi v neposrednem televizijskem prenosu na Planet TV 2.

Jurica Golemac, glavni trener KK Sixt Primorska:
»Čestitam igralcem za zasluženo zmago. Prav tako želim čestitati košarkarjem Zrinjskega za odlično borbo, kljub temu pa smo prva ekipa, ki je uspela zabeležiti zmago v Mostarju. Za nami je težka tekma. Ko nam ni stekel met iz igre, smo to nadomestili z odličnim skokom v napadu, to pa nam je na koncu prineslo zmago.«

Marijan Čakarun, igralec KK Sixt Primorska:
»Za nami je težka tekma z ekipo Zrinjskega, ki je odlično odlično igrala kar 35 minut. Ob koncu tekme smo prevzeli pobudo na parketu, kar se je najbolj občutilo v igri v obrambi ter skoku, v katerem smo imeli občutno prednost. Izpolnili smo vse cilje ter zasluženo zmagali.«