Konec skrbi: Slovenija U20 obstala med elito, Finci razbiti

Rubrika: Mlajše selekcije

Moška reprezentanca U20 se na evropskem prvenstvu divizije A veseli druge zmage! Slovenci so z 81:47 strli reprezentanco Finske, in si na ta način zagotovili obstanek v diviziji A, za razvrstitev od 9. do 12. mesta pa se bodo jutri, ob 17.30, najprej pomerili s Srbijo.

EP A divizije, za razvrstitev od 9. do 16. mesta, 22.7.
Finska – SLOVENIJA 47:81 (11:23, 9:21, 17:17, 10:20)
Slovenija: Šiško 15 (3 skoki, 7 podaj), Sajevic 5 (3 skoki), Čančar 18 (11 skokov), Kraljević 10 (9 skokov), Martinčič 7, Zupan 10 (11 skokov, 3 podaje), Kosi 8 (4 skoki), Ožegovič 8 (5 skokov).

Razigrani Slovenci so z borbeno in atraktivno igro v uvodni četrtini pokazali, da jih na tekmi  proti Finski zanima le zmaga. Tako so si že do konca prve četrtine priigrali prednost z dvomestnim številom točk (23:11), v drugem delu igre pa z odlično obrambo, ki je Fince že v prvem polčasu prisilila v devet izgubljenih žog, tri minute pred koncem druge četrtine vodili že z 20 točkami razlike (38:18). Polčas je s skokom v napadu in košem ob zvoku sirene zaključil Jan Kosi in poskrbel, da je Slovenija na glavni odmor odnesla naskok 24 točk (44:20). Naši so ob tem iz igre metali 50-odstotno (19/38), od tega za dve točki kar 60,7-odstotno (17/28). Ob tem so varovanci Aleksandra Sekuliča že do polčasa skoraj ujeli (31) povprečje skokov (38,5) na letošnjem prvenstvu.

Tudi v nadaljevanju košarkarji slovenske reprezentance niso popuščali, razlika je iz minute v minuto naraščala, po dobrih petih minutah igre v tretji četrtini je tako semafor kazal že 56:29 v korist Slovenije. Finski reprezentanci se je sicer uspelo v drugem delu četrtine nekoliko približati, a so po minuti odmora fantje znova zaigrali bolje, četrtino pa je s trojko za 61:37 zaključil Vlatko Čančar. V zadnjem delu igre so Slovenci z zanesljivo igro ohranili visoko vodstvo in se veselili druge zmage na letošnjem evropskem prvenstvu.

V dresu slovenske reprezentance je bil najboljši strelec prav Čančar, ki je na koncu dosegel 18 točk, vknjižil pa še 11 skokov. Enako število skokov je zbral tudi Nejc Zupan, ki je dosegel 10 točk. Naš drugi najboljši strelec je bil Žan Mark Šiško, dosegel je 15 točk in prispeval sedem podaj, Luka Kraljević pa je desetim točkam dodal devet skokov in dve blokadi.