Konec DP Grosbasket: prvak Ljubljana

Rubrika: Nižje slovenske lige

Z nedeljskim spektaklom na Pogačarjevem trgu se je zaključila 15. sezona Grosbasket državnega prvenstva v košarki 3×3. Po izjemno razburljivih obračunih smo dobili nove državne prvake v sedmih različnih kategorijah. V najbolj prestižni članski kategoriji so državni naslov osvojili košarkarji Ljubljane.

Grosbasket DP v košarki 3×3 – Finalni turnir
Termin: nedelja, 12. avgusta
Lokacija: Ljubljana, Pogačarjev trg

Pogačarjev trg v Ljubljani je v nedeljo gostil finalni turnir Grosbasket državnega prvenstva v košarki 3×3. V sedmih kategorijah se je predstavilo 37 ekip, med njimi tudi vse najboljše, ki nastopajo na turnirjih FIBA Challenger in Masters.

V članskih konkurenci se je za naslov državnega prvaka pomerilo dvanajst ekip. V polfinale so se prebile ekipe Pirana, Maribora, Ljubljane in Kranja. Piran je v boju za finale zanesljivo ugnal 3×3 Adecco Maribor, Ljubljana pa je bila boljša od Kranja. Sledila je tekma za tretje mesto, na kateri so si tretje mesto v državnem prvenstvu priigrali košarkarji iz Maribora. Veliki finale je bil prava paša za oči. Tekma s številnimi preobrati in atraktivnimi potezami je naslov državnih prvakov prinesle igralcem Ljubljane. Pirančani so ob srebrnih medaljah dobili še vozovnico za nastop v kvalifikacijski skupini Mastersa v Lozani.

V kategoriji članic je sodelovalo pet ekip, med njimi tudi kitajska reprezentanca, ki pa je nastopala izven konkurence. Kitajke, ki se v Sloveniji pripravljajo na azijske igre, so dobile vse štiri tekme v skupini. Naslova državnih prvakinj so se veselile košarkarice 4P Fitness, sicer članice slovenske reprezentance deklet do 23 let. V finalu so ugnale ekipo Ježice, do bronastih medalj pa so prišle košarkarice SLO U18.

Pred kamerami Šport TV so svojo finalno tekmo odigrali tudi košarkarji do 23 let. Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnji minuti, junak srečanja pa je bil Adrian Hirschmann, ki je ob koncu zadel dve pomembni “dvojki” za zmago ekipe SLO U18. Izjemen odpor so jim v finalni tekmi nudili košarkarji Playzone, tretje mesto pa je osvojilo moštvo 3×3 Piran 2.

Tudi v letošnji sezoni je bila najštevilčnejša kategorija rekreativcev. Končne zmage so se razveselili igralci ekipe Vigo, ki so v finalu odpravili 3×3 Beltince. Z bronastimi medaljami se je okitila ekipa T3xM.

V konkurenci deklet do 17 let je primat pripadel Ježici, ki je osvojila vsa tri prva mesta. Naslov državnih prvakinj so si priigrale Ježica bele, druge so bile Ježica 2004, bron pa je romal v roke Ježice U15. Pri njihovih vrstnikih so novi državni prvaki postali igralci TOP 4, ki so na vseh štirih kvalifikacijskih turnirjih osvojili drugo mesto. V finalu so ugnali ekipo Newcastle Pub.Tretje mesto v konkurenci fantov do 17 let so osvojili košarkarji ekipe Under Dogs.

Tudi pri najmlajših udeležencih (fantje do 14 let) smo spremljali zanimive obračune. Svoj primat so potrdili košarkarji, ki so si nadeli ime NBA Jr. Team. Na zmagovalnem odru sta si mesto izborili še ekipi Floss in 2005 Primorci.

Zmagovalec v zabijanju je drugo leto zapored postal Tevž Ružič, v Telekomovem metanju trojk pa je do naslova najboljšega ostrostrelca prišel Mark Hudobivnik.

S koncem državnega prvenstva pa se dogajanje v košarki 3×3 ne zaključuje. Konec tedna bo Ljubljana drugič zapored gostila mednarodni turnir Cedevita 3×3 Ljubljana Challenger. Na dvodnevnem košarkarskem spektaklu (petek, 17., in sobota, 18. avgust) na Kongresnem trgu se bodo predstavile nekatere najboljše ekipe iz sveta košarke 3×3, med njimi tudi pet slovenskih.

Člani (12)
Državni prvak: LJUBLJANA (Jasmin Hercegovac, Dejan Mlakar, Blaž Črešnar, Želimir Zagorac)

Članice (5)
Državni prvak: 4P FITNES (Urša Žibert, Ela Mičunović, Ela Stergar, Maja Jakobčič)
2. mesto: ŽKD JEŽICA
3. mesto: SLO ŽU18

Finale:
4P FITNESS : JEŽICA 15:11

Fantje U23 (4)
Državni prvak: SLO U18 (Adrian Hirschmann, Dan Osrečki, Erik Groznik, Jan Razdevšek)
2. mesto: PLAYZONE
3. mesto: 3X3 PIRAN 2

3×3 PIRAN 2 : QINCE 21:20

Finale:
SLO U18 : PLAYZONE 22:18

Fantje U17 (4)
Državni prvak: TOP 4 (Jaka Ročenovič, Andro Antonić, Leon Rupreht, Andraž Kores)
2. mesto: NEWCASTLE PUB
3. mesto: UNDER DOGS

UNDER DOGS : 3×3 POLZELA 12:8

Finale:
TOP 4 : NEWCASTLE PUB 11:8

Dekleta U17 (4)
Državni prvak: ŽKD JEŽICA BELE (Špela Berus, Aneja Petrovič, Tanaja Petrovič, Teja Jeraša, Tia Hladnik)
2. mesto: ŽKD JEŽICA 2004
3. mesto: ŽKD JEŽICA U15