Koliko točk bo na zadnji tekmi kariere dosegel Kobe Bryant?

Vsak, ki se vsaj malo spozna na košarko ve, da bo danes eden največjih košarkarjev lige NBA sklenil svojo bogato kariero. Na vse zadnje smo o tem v zadnjih tednih veliko napisali tudi na Košarka.si, vseeno pa vam tokrat ponujamo vpogled v Bryantovo statistiko letošnje sezone.

kobe_bryanMorda se boste vprašali zakaj vam to ponujamo tekmo pred koncem njegove kariere in ne po njej. Razlog je preprost. Trener Lakersov Byron Scott je namreč izjavil, da ima za tekmo proti Utahu za svoje košarkarje le eno sporočilo in sicer »Podajte žogo Kobeju«, hkrati pa je dodal, da bo Kobe na zadnji tekmi deležen večje minutaže, kot jo je bil celotno sezono. Ta je sicer znašala 37 minut in sicer v decembru, na tekmi proti Torontu, v kateri so morali Jezerniki doma priznati premoč s 91:102.

Preden vam predstavimo Bryantovo letošnjo statistiko, bi vam radi zastavili vprašanje (odgovorite lahko spodaj v komentar), pri katerem vam bo prav omenjena statistika morda prišla prav.
Zanima nas namreč, ali mislite, da bo Bryant na zadnji tekmi poskušal doseči še kakšen rekord, ali pa bo preprosto ciljal na 24 doseženih točk. Menite, da bo odigral vseh 48 minut, ali bo morda po odigranih 24 minutah želel menjavo in tako sklenil kariero. Menite, da bo res želel zaključiti vsak napad, ali bo žogo nalašč podajal soigralcem. Ga bodo nasprotniki pustili do odprtih metov, ali mu bodo že iz samega spoštovanja in z željo po končnici želeli nekoliko otežiti zadnjo tekmo?

Zanima nas, kako mislite, da bo Kobe zaključil kariero (koliko minut bo odigral, koliko točk bo dosegel, kolikokrat bo vrgel na koš, ga bodo igralci Utaha »šparali«,…)?

Torej, da je Kobe v letošnji sezoni na parketu preživel najdlje 37 minut že vemo. Da je v povprečju dosegal 16.9 točk, 2.8 asistenci in 3.7 skoke na tekmo tudi ni skrivnost.
Zagotovo pa vam bo pri razmišljanju pomagal tudi podatek, da je Bryant v letošnji sezoni na koš vrgel 1.063-krat in bil pri 376-krat (35.37%) uspešen. Prav tako vam morda prav pride tudi graf na desni, ki prikazuje iz kje je Kobe najpogosteje metal in kako uspešen je bil pri tem.

Zagotovo vam bodo pri razmišljanju prišli prav tudi naslednji podatki:

– Kobe je na domačih tekmah v povprečju igral 27.9 minut, medtem ko je na gostovanjih na parketu preživel okroglih 28 minut
– na domačih tekmah je v povprečju dosegal 17.2 točki, na gostovanjih pa 16.7 točke na tekmo
– kar se tiče skokov, je bil Kobe malenkost uspešnejši na gostovanjih, kjer je beležil 3.8 skoke, na domačih tekmah pa 3.7 skoke na tekmo
– ko je govora o asistencah, jih je na domačih tekmah Kobe dosegal 3.2, na gostujočih tekmah pa 2.4 asistence
– Kobe je na domačih tekmah zadel 83.2% prostih metov, na gostovanji pa 82.1%
– na gostovanjih je zadeval 36.9% metov iz igre, na gostovanjih 34.1%
– pri metanju trojk je bil na domačem parketu 30.8% uspešen, na gostovanjih pa 26.9%
– največ točk je dosegel januarja na domači tekmi proti Minnesoti, kateri je ob zmagi s 119:115 nasul 38 točk

Kobe podatki
Vsekakor si želimo gledati kvalitetno tekmo in še zadnjič na delu videti enega največjih. Na vse zadnje se tudi Utah s Houstonom še vedno bori za končnico, tako da kakšnega posebnega popuščanja pri pokrivanju Bryanta zagotovo ne gre pričakovati, hkrati pa je tudi Bryant, kljub veliki želji po zmagovanju, že toliko “star”, da verjetno ne bo na vsak način želel zaključevati akcij z namenom polnjena statistike.
Kakorkoli, sporočite nam svoje mišljenje, predvsem pa uživajte v zadnji tekmi Črne Mambe!