Če Dallas Mavericski s 13 zmagami in le 2 porazoma ob Philadelphii veljajo za najboljšo domačo ekipo v letošnji sezoni Lige NBA, pa je povsem drugače, ko Telički gostujejo. Na 12. tekmi so zabeležili že 10. poraz, še drugič v letošnji sezoni pa morali priznati premoč najslabši ekipi letošnje sezone Phoenix Sunsem.

Le 5 zmag so v dosedanjem delu letošnje sezone zabeležili Sunsi, od tega so varovanci Igorja Kokoškova dvakrat ugnali košarkarje Dallasa. Slednji na gostovanjih še naprej ne najdejo pravih občutkov, predvsem pa jim ne steče v napadu. Telički namreč v povprečju na gostovanjih v napadu dosežejo 105,6 točke, s čimer ob Utahu veljajo za najslabšo ekipo na zahodu.

Proti Sunsem so Mavsi vodili le v prvi četrtini, na glavni odmor pa so s prednostjo 10 točk odšli domači (50:40). Luka Dončič zaostanek v 3. četrtini znižal na vsega 3 točke (56:53), z atraktivnim zabijanjem pa med drugim več kot navdušil tudi lastnika kluba Marka Cubana. Phoenix je kasneje znova ušel na 15 točk prednosti (72:57), gostom pa bližje kot na 7 točk zaostanka (85:78) v zadnji četrtini ni več uspelo priti.

50-ica Hardna

Tudi na preostalih treh tekmah, ki so se po našem času odvijale v noči iz četrtka na petek, so se zmage veselili domačini. V Houstonu so padli Jezerniki, kar 50 točk, 11 podaj in 10 skokov pa je ob zmagi Raket dosegel James Harden. Pravo formo so našli tudi Spursi, ki so popolnoma nadigrali Clipperse in prišli do četrte zaporedne zmage.

Liga NBA, 14.12.
Phoenix Suns – Dallas Mavericks 98:89 (25:21, 25:19, 28:27, 21:22)
(Warren 30, Crawford 17; Barnes 15, Jordan 14)

Slovenca v Ligi NBA
Luka Dončić (Dallas Mavericks) – 31 minut, 13 točk (5/7 za dve, 1/5 za tri, 0/2 proti meti), 5 skokov, 6 podaj, 2 pridobljeni žogi; +/--8.