Kobe učinkovit ob zmagi LA Lakersov nad Milwaukeejem

V Ligi NBA so Los Angeles Lakersi v torek poskrbeli za pravo malo presenečenje. Moštvo, ki je do tekme z Milwaukee Bucksi zbralo le tri zmage, je v torek zanesljivo premagalo Jelenčke (113:95), ki so minuli teden premagali Golden State Warriorse, in s tem prekinili njihov niz zmag.

Glavni kreator zmage je bil Kobe Bryant, ki je ob 22 točkah vknjižil še šest podaj, še šest drugih igralcev Jezernikov, ki so sredi tretje četrtine vodili že z 22 točkami razlike, pa je doseglo dvomestno število točk.

V veliko pomoč Bryantu je bil novinec, DeAngelo Russell, ki je dosegel 19 točk in zbral sedem podaj ter štiri skoke. Pri Milwaukeeju je bil najboljši strelec Michael Carter-Williams z 19 točkami.

Cleveland Cavaliersi so se prvič po tem, ko so v prvem kolu končnice izločili Boston Celticse, vrnili v TD Garden v Bostonu, in premagali Kelte z 89:77. LeBron James je vknjižil 24 točk, Kevin Love jih je dodal 20.

Boston je na začetku tretje četrtine povedel s 50:45, nato pa so Cavsi tekmo obrnili v svojo korist z delnim izidom 12:0. Domačim se je v zadnji četrtini uspelo približati na 79:72, toda Love in James sta dosegla naslednjih osem točk Clevelanda in razlika je narasla na +15 za goste, ki so tekmo rutinirano pripeljali do konca.