Kobe Bryant znova pokazal svojo veličino

Že dalj časa je znano, da je sezona 2015/16 verjetno zadnja sezona, ko lahko na parketu spremljamo petkratnega prvaka Lige NBA, Kobeja Bryanta. Ta je v nedeljo na tekmi med Los Angeles Lakersi in Detroit Pistonsi, ki so jo Jezerniki dobili s 97:85, ob odhodu s parketa za svojo vsestransko igro prejel stoječe ovacije zbranih v Staples Centru.

Bryant je imel znova nekoliko slabši met iz igre, zadel je le šest od 19 metov, na parketu pa je prebil kar 37 minut, največ v tej sezoni. Dosegel je 17 točk, zbral pa še devet podaj in osem skokov. A štelo je tisto, kar je napravil v trenutkih, ko se je tekma lomila.

Manj kot štiri minute do konca tekme je Bryant zadel met za tri točke, s katerim so Lakersi prišli do vodstva s 85:74, nato pa odkorakal do prve vrste na tribuni, kjer je veselje ob zadetem metu delil s Spencerjem Stoneom, Alekom Skarlatosom in Anthonyjem Sadlerjem, tremi ameriškimi heroji, ki so avgusta na francoskem vlaku preprečili teroristični napad. Sadler je namreč, na dan, ko so preprečili napad, nosil majico Los Angeles Lakersov, to isto majico pa je imel v nedeljo tudi oblečeno na tekmi, ko je bila trojica v Staples Centru sprejeta kot častni gostje Jezernikov.