Ko v Beogradu odmeva: „Alen Omić, Alen Omić!“

Obče znano je, da prihod Alena Omića ni bil ravno z rožicami postlan. Del navijačev Crvene zvezde ga ni sprejel ravno odprtih rok. A Alena to ni motilo, še bolj se je posvetil treningu, delu, pripravi na tekmo. Čakal je svojih pet minut. Tistih pravih, ki jih ima v rokah, nogah in glavi.

Zdi se, da jih je dočakal v finalu Lige ABA. Če ne bi bilo Omića, bi se verjetno sinoči Beograd za leto ali več že poslovil od Evrolige. Alen je bil prvo ime prve tekme finala, a je imel premalo pomoči soigralcev. Sinoči je bilo boljše, Omić pa vnovič prvo ime (15 točk, 10 skokov). Na koncu mu je celo skandirala dvorana!

„Seveda je lepo to slišati. Od prvega dne,odkar sem tu, nisem spremljal, kaj se dogaja. Vse misli sem koncentriral na mojo ekipo, trening in tekme,“ je sinoči Omić povedal na Mondo.rs.

Na drugi tekmi finala ni manjkalo preobrat. Zvezda je povedal 29:19, temu je sledila gostujoča seriaj 2:20 in vodstvo Budućnosti 31:39! Zvezda je ključno prednost naredila v zadnji četrtini (v zadnjih 234 sekundah) – po rezultatu 59:57 je prišla serija 10:2.

Liga ABA, finale, 2. tekma, 10.4.
CRVENA ZVEZDA – Budućnost 69:59
(Omić 15 (10 skokov), Rochestie 11, Dobrić 10; Gordić 22)

Zvezda je z 39:24 dobila skok, igrala je bolj kolektivno (16:9) in izgubila manj žog (4:9). Obe ekipi sta imeli porazen met za 3 točke (CZ 23.5%, Budućnost 16.7%). Zvezdaši so zgrešili 10 prostih metov, črnogorski prvak le šest.