Ko ne gre, Laščani pokličejo Vašla

Rubrika: Eurocup

Laščani so v 4. krogu pokala Fiba Cup dočakali prvo zmago. V svoji dvorani Tri lilije so s 65:61 premagali nizozemsko ekipo SPM. S 25 točkami se je izkazal Miha Vašl, Matej Krušič pa je 10 točkam dodal 10 skokov.

Pokal Fiba Cup, 4. krog, 18.11.
ZLATOROG – SPM 65:61 (22:15, 13:19, 18:8, 12:19)
Zlatorog: Jurak 3 (7 skokov), Krušič 10 (10 skokov), Vašl 25 (4 skoki, 4 podaje), Abrams 12, Vujasinović 5, Djekić 5, Čebašek 5.

Vujo in njegova serija

Domači so hrabro začeli in povedli 13:4. gostje pa so prišli na 16:15. S petimi zaporednimi točkami je za vodstvo 22:15 po prvi četrtini poskrbel Danijel Vujasinovič.

Prvo vodstvo, potem pa prideta Čebašek in Vašl

Bolje so nadaljevali Nizozemci, ki so v 13. minuti s trojko Slagterja povedli 22:23. V tem delu igre je stik z gosti držal Jakob Čebašek,  s šestimi zaporednimi točkami pa je Miha Vašl poskrbel, da so šli gostitelji na odmor s prednostjo točke (35:34). Kjer so končali, tam so varovanci trenerja Predraga Milovića nadaljevali in v 27. minuti povedli 50:40 (Jamar Abrams).

Pet točk za prvo zmago

V 38. minuti so se Nizozemci vrnili v igro – Williams je zadel za 60:59.  Pet Vašlovih točk je bilo dovolj, da je zmaga ostala doma.