Knight usoden za Memphis, neporažen le še Golden State (VIDEO)

Organizato igre Milwaukeeja Brandon Knight je sekundo pred koncem s prostim metom (93:92) za sploh prvi poraz Memphisa v tej sezoni. V dvoboju še dveh doslej neporaženih ekip – Houstona in Golden Statea – so bili uspešnejši gostje na krilih Stepha Curryja s 34 točkami.

Knigh je tekmo med Milwaukeejem in Memphisom odločil z zadetim prostim metom, po tem ko mu je uspelo zadeti ob osebni napak Courtneyja Leeja. V prejšnjem napadu je Mike Conley za Memphis zadel le en prosti met. “To sanjaš kot otrok. Da bi lahko zadel prosti met za zmago. Meni se je zgodilo nocoj. Zadel sem ga in našemu moštvo priigral zmago,” je po tekmi sijal Knight. Grizliji so tako prvič v sezoni klonili šele na šesti tekmi.

Pri identičnem izkupičku pa so tudi Rakete iz Houstona, ki so tokrat doma morale priznati premoč Golden Stateu z 87:98. Ključen je bil drugi polčas, gostje so ga dobili s kar 18 točkami razlike in s petimi zmagami po petih tekmah ostali edino neporaženo moštvo v ligi. Steph Curry je bil prvi strelec tekme s 34 točkami, zadel je 6 trojk v 9 poizkusih.

Davis usoden za prvake

San Antonio so je doma privoščil spodrsljaj proti Pelikanom iz New Orleansa (99:100). Usoden je bil koš letos izjemnega Anthonyja Davisa dobrih šest in pol sekund do konca.

NBA, 9. november

MILWAUKEE BUCKS – Memphis Grizzlies 93:92
(Antetokounmpo 18, Knight 14; Randolph 22 in 14 skokov, Gasol 18, … Udrih 4 in podaja v 19 minutah)

LA CLIPPERS – Portland Trail Blazers 106:102
(Redick 30, Griffin 23; Lillard 25, Aldridge 21 in 10 skokov)

Indiana Pacers – WASHINGTON WIZARDS 90:97
(Hill 28, Copeland 14; Wall 18, Nene 17)

ATLANTA HAWKS – New York Knicks 103:96