Klobučar in Filipovski do druge zmage

Rubrika: Eurocup

Tretje kolo EuroCupa se je v skupini A odvilo po željah slovenskih predstavnikov. Sašo Filipovski je z Monacom prišel do prepričljive zmage v Ulmu, Galatasaray pa je tudi s pomočjo Jake Klobučarja po preobratu s 85:79 ugnal Brescio. Jutri na teren še Aleksej Nikolić.

Turški Galatasaray, ki v domačem prvenstvu še čaka na prvo zmago, tudi s predstavo proti Brescii ni navdušil. Italijani, ki v prvih dveh kolih EuroCupa niso okusili slasti zmage, so v 3. četrtini že povedli z 9 točkami prednosti (46:55), Turki pa so jih ujeli prav po zadetem prostem metu Jake Klobučarja, ki je v 28. minuti rezultat poravnal na 57:55. V zadnji četrtini so domačini zaigrali bolje in na koncu prišli do navidez lahke zmage.

Za razliko od Galatasarayja, pa so precej bolj zanesljivo danes na igrišču delovali varovanci Saše Filipovskega, ki bodo v prihajajočem krogu gostovali prav pri Jaku Klobučarju. Francozi so pri nemškem Ulmu narekovali ritem igre vse od začetka in že pred zadnjo četrtino vodili s kar 16 točkami prednosti.

EuroCup, 3. kolo, 16.10.
Crvena zvezda – MoraBanc Andorra 85:79 (16:17, 28:16, 16:25, 25:21)
(Rangland 24 + 8 podaj, Faye 18 + 11 skokov; Jelinek 18, Whittington 13)

Galatasaray – Brescia 84:76 (24:21, 16:23, 22:21, 22:11)
(Koksal 21, Harrison 14; Hamilton 18, Allen in Abbas po 17)

Ulm – Monaco 65:75 (15:24, 17:22, 11:13, 22:16)
(Kraemer 14, Guenther in Thompson po 10; Ouattara 15 + 9 skokov, Kikanović 14)

ASVEL Villeurbanne – Turk Telekom 84:63 (27:21, 22:15, 13:11, 22:16)
(Kalnietis 19 + 8 skokov, Slaughter 16; Campbell 14, Landesberg 12)

17.10.
Rytas – Fraport Skyliners Frankfurt (18.00)