Kljub govoricam o menjavi kluba Dragić gonilna sila Miamija ob zmagi nad Orlandom

Kljub govoricam o menjavi igralcev, po kateri bi se moral preseliti v Sacramento, je Goran Dragić v torek v Ligi NBA stopil na parket v dresu Miami Heata, in svojo ekipo popeljal do zanesljive zmage nad Orlando Magici (107:77). Dragić je bil s 17 točkami najboljši strelec svoje ekipe, dodal pa je še pet podaj in štiri skoke.

Miami Heat so v letošnji predsezoni, na šesti tekmi zabeležili še četrto zmago. Na derbiju moštev iz Floride, je Vročica po zaslugi izjemnega drugega polčasa, povsem razbila Orlando Magice, in jih premagala s 107:77. V tretji in zadnji četrtini so tako igralci Orlando skupno dosegli le 31 točk, medtem, ko so jih košarkarji Miamija dali 51.

Naš Goran Dragić je bil s 17 točkami in petimi podajami najboljši strelec in podajalec moštva iz Miamija. Goran je bil izjemno natančen predvsem pri metu za dve točki, saj je zadel kar sedem od devetih metov. Drugi slovenski predstavnik v dresu Vročice, Beno Udrih, tokrat ni stopil na parket.

Liga NBA, predsezona, 18. 10.:

Cleveland – WASHINGTON 91:96 (35:25, 18:24, 19:21, 19:26)
(James 18, Love 15; Nicholson 19 (8 skokov), Wall 17 (5 skokov))

MIAMI – Orlando 107:77 (27:19, 29:27, 20:16, 31:15)
Dragić 17 (5 podaj), Reed 16 (11 skokov); Ibaka 15 (9 skokov), Fournier 10)

ATLANTA – New Orleans 96:89 (24:19, 35:22, 18:18, 19:30)
(Hardaway Jr. 16, Schroder (8 podaj, 5 skokov) in Korver po 13; Jones 18, Hill in Hield po 13)

OKLAHOMA CITY – Denver 97:87 (32:28, 27:13, 23:21, 15:25)
(Adams 17 (9 skokov), Kanter 15 (8 skokov); Gallinari 18, Jokić 11 (6 skokov))

Sacramento – LA CLIPPERS 89:92 (30:26, 13:30, 22:23, 24:13)
(Cousins 23 (8 skokov), McLemore 11 (6 skokov, 5 podaj); Redick 18, Griffin 12 (6 skokov))

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 27 minut, 17 točk (7/9 za dve, 1/4 za tri), 4 skoki, 5 podaj, 1 blokada in 2 izgubljeni žogi.