Kitajska z zmago na azijskem prvenstvu do vstopnice za Rio 2016

Rubrika: Tuje reprezentance

Košarkarji Kitajske reprezentance so v finalu azijskega prvenstva s 78-67 premagali ekipo Filipinov in si tako zagotovili nastop na OI v Riu prihodnje leto. Kitajska je tako prvenstvo zaključila brez poraza in osvojila že 16. naslov najboljše reprezentance v Aziji.

Pri Kitajcih je ponovno blestel Yi Jianlian, ki si je dosegel 11 točk, 15 skokov in 2 blokadi in tako zaokrožil odlične nastope na celotnem turnirju, zaradi katerih si je prislužil tudi naziv MVP-ja turnirja. V povprečju je dosegal 16.7 točk, 8.8 skokov, 1.4 asistenco in 1.2 blokado na tekmo, pri tem pa se lahko pohvali tudi z odličnim, 52,9% metom iz igre. Poleg MVP naziva se je seveda uvrstil tudi v idealno peterko, kjer mu družbo delajo še soigralca Guo Ailun in Zhou Qi, ter Filipinec Jayson Castro in Samad Nikkhah iz Irana.

V boju za tretje mesto je Iran premagal Japonsko, obe moštvi pa sta si skupaj s Filipini, ki so bili v finalu že na zadnjem prvenstvu, prislužili vstopnici za olimpijski kvalifikacijski turnir.