Kitajci premočni za Slovence

Rubrika: Reprezentanca

Gostovanje v od Čenžuja 140 kilometrov oddaljenem Jiaheju se je za Slovenijo B končalo s porazom proti gostiteljem. Po vodstvu s 63:62 ob koncu 3. četrtine, so se Kitajci povsem razigrali, v zadnji četrtini dosegli kar 35 točk in zmagali s 97:80.

TEKME NA KITAJSKEM, 1. turnir (Čenžu)

Jiahe, 23. junija:
KITAJSKA B
– Slovenija B 97:80 (24:15, 15:22, 23:26, 35:17)

Slovenija B: Vončina 5, Rupnik 2, Rojc, Pelko 7, Tomić 4, Atanacković 5, Nikolić 6, Zagorac 14, Mahkovic 17, Lapornik 7, Bratož, Morina 13.

Rado Trifunović, selektor Slovenije B:
“V zelo lepem in pravem košarkarskem vzdušju smo v prvem polčasu igrali dobro košarko, v kateri smo kontrolirali obe strani igrišča. V tretji četrtini smo v napadu odigrali v dobrem ritmu, vendar smo popustili v obrambi, kar so Kitajci izkoristili in prišli do nekaj lahkih košev, s katerimi so se kasneje sprostili in povlekli občinstvo za sabo. Z nekaj poskusi vračanja v igro je na koncu razlika postala višja. Takšne tekme ob takem vzdušju so zelo velika pozitivna izkušnja za celotno ekipo. Jutri nas čaka nova tekma in potrebno se je spočiti ter pripraviti na reprezentanco Danske A in v tekmo stopiti maksimalno motivirani, saj so prav takšni dvoboji res največji napredek in mednarodna izkušnja za naše igralce.”