Kitajci premočni za Primorce, ki so s prstom pokazali na sodnike

Košarkarji Sixta Primorske so proti reprezentanci Kitajske B izgubili s 53:68, med akterji na parketu pa sta poleg podpovprečnih domačih sodnikov izstopala Jan Kosi in Nejc Zupan, ki sta dosegla dvomestno število točk.

Uvodne minute proti gostiteljem tekmovanja so bile v drugo izvrstne, a ekipa ritma ni zadržala tudi v nadaljevanju. Za poraz je bila usodna tretja četrtina, ko je zaostanek slovenskega prvoligaša znašal že 19 točk. Slab odstotek meta so izbranci Aleksandra Sekulića popravili v zadnjih desetih minutah tekme, ko so dosegli nekaj lahkih košev iz protinapadov in se tekmecem približali na vsega štiri točke. Tribune, ki so v preteklih tekmah dihale s Koprčani, so bile tokrat, jasno, na strani Kitajcev, ki so v drugo bili boljši.

Aleksander Sekulić, trener KK Sixt Primorska, po tekmi s Kitajsko: “Imeli smo slab večer. Enostavno smo bili premalo odločni in natančni. Fantom nimam kaj očitati, saj so zopet dali vse od sebe. Odlično organiziranemu dogodku pred polnimi tribunami so negativen prizvok dali sodniki, ki niso bili kos nalogi. Podelili so veliko število tehničnih in nešportnih napak, ki so za tako tekmo nepotrebne.”