ODZIVI: Kešelj in Mihevc pohvalila obrambi, Hojč o rezervah

V 5. kolu Lige Telemach je Tajfun doma s 77:68 odpravil Portorož in vpisal še peto zmago, še lažje pa je do četrte na štirih tekmah prišel Grosbasket (84:69) proti Elektri. Šenčurjani so z uspehom nad polzelskimi Hopsi prekinili niz kar 34 tekem brez zmage v prvi slovenski ligi, štajerski derbi med Mariborom in Zlatorogom pa so šele po podaljšku dobili slednji. Krka je že v sredo premagala Helios Sunse.

Šenčur je prekinil neverjeten niz 34 tekem brez zmage. foto: kzs.si

Liga Telemach, 5. kolo

Sobota, 8. november:
ŠENČUR GGD – Hopsi Polzela 79:72 (13:12, 16:18, 18:24, 32:18)
(Kosec 20, Jeršin 19in 8 skokov; Udrih 26, Jagodnik 21)

Trener Hopsov Vladimir Rizman je imel pred tekmo nekaj težav, saj ima Jan Rizman poškodovano stegensko mišico, Beno Pungartnik pa je bolan, a se njuna odsotnost uvodoma na parketu ni veliko poznala. Gostitelji so namreč tekmo slabše začeli in pustili Hopsom, da so povedli z 8:2, preden so strnili vrste in uvodno četrtino končali s prednostjo ene točke (13:12).

A pravi “mrk” so gostitelji doživeli na uvodu v drugo četrtino, ko je gostom uspel delni izid 10:0 za prednost 22:13. Šele trojka Anela Blaževiča je košarkarje Šenčurja vrnila v igro. A ne za dolgo, gosti so povedli že za 12 točk, s 30:18, vendar so se Gorenjci spet vrnili, tik pred iztekom polčasa je za znižanje na zgolj točko, ki je obetalo razburljiv drugi polčas, zabil Smiljan Pavić.

Po odmoru so domačini spet dopustili gostom, da so z delnim izidom 10:0 pobegnili na 11 točk prednosti (40:29), preden so dosegli prvi koš. Gosti niso več dopustili preobrata in so pred zadnjim premorom povedli s 54:47. Zadnjo četrtino so bolje začeli domači in prišli do izenačenja 56:56, nato pa na krilih Štefana Kosca, tekmo je končal pri 20 točkah in sedmih skokih, Boris Jeršin pa je k zmagi dodal 19 točk, povedla ter prišla do tako želene prve zmage v DP. Pri gostih je bil s 26 točkami najboljši strelec Samo Udrih, 21 jih je zbral Goran Jagodnik.

Igor Kešelj, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe:
“Izredno smo veseli prve in nasploh premierne zmage našega kluba v Ligi Telemach. Proti Hopsom je bilo težko igrati, saj so ti 35 minut vztrajali v conski obrambni postavitvi. To je nekoliko omrtvilo tekmo. Mi smo zadnjih 15 minut srečanja odigrali zbrano in agresivno v obrambi, posledično pa nam je stekla tudi igra v napadu. Za prikazano borbenost v tem delu tekme bi rad tudi čestital fantom. Posebna zahvala po tej zmagi gre mojemu pomočniku Gregorju, ki je napravil zares dobro pripravo na nasprotnike. Upam, da bo sedaj publika na naših tekmah še številčnejša.

Vladimir Rizman, trener Hopsov Polzele:
“Po turboletnem tednu, ko se je poškodoval Rizman, zbolel Pungartnik in nazadnje v četrtek staknil poškodbo še Atanacković, nas sreča ni spremljala niti v Šenčurju. V drugi četrtini smo ostali še brez Ahmetovića, ki je do tedaj igral dobro, igro pa zapustil z zlomljenim nosom. Dokončno nas je sreča zapustila v zadnji četrtini, ko smo prejeli tri trojke iz nemogočih položajev, nato pa je pri rezultatu 68:69 sledil še zgrešen neoviran met Udriha. Domačini so zasluženo zmagali. Nam ne preostane drugega, kot da gremo naprej. Najprej bo potrebno sanirati vse poškodbe.

TAJFUN – Portorož 77:68 (20:12, 17:24, 22:16, 18:16)
(Zimić 17, Clark III 12 ; Petrovič 16, Močnik 13)

Vodilna ekipa lestvice Tajfun je dobro začela tekmo, takoj povedla in vajeti igre držala v rokah vse do druge četrtine. Potem pa so se prebudili gostje iz Portoroža, ki so vztrajno nižali razliko in domačine na 30. točki tudi ujeli. Jure Močnik je bil uspešen s črte prostih metov, z metom iz igre pa je le nekaj zatem goste popeljal v vodstvo.

A varovanci domačega trenerja Dejana Mihevca so znali odgovoriti na nalet primorske ekipe. V tretji četrtini so znova vzpostavili primat na igrišču in odšli na zadnji odmor že z zajetno prednostjo (59:52). To so tudi v zadnjih desetih minutah obdržali ter se tako veselili že pete letošnje zmage, s katero so zasluženo zadržali prvo mesto na prvenstveni lestvici.

Dejan Mihevc, trener Tajfuna:
“Za nami je pričakovano težka tekma. Slednjo smo začeli z dobro igro na obeh straneh igrišča, nato pa v drugi četrtini padli v nasprotni ritem. Na koncu smo z dobro obrambo uspeli zmagati. Ob tej priliki bi rad še enkrat čestital fantom in štabu za zmago, obenem pa se zahvalil zvestim navijačem, ki so nas ponesli v pravem trenutku.

Konstantin Subotić, trener Portoroža:
“Že pred tekmo smo se zavedali, da se podajamo na težko gostovanje. Tajfun je potrdil vlogo favorita ter pokazal, da je v tem trenutku preprosto boljša ekipa. Šentjurčani so tekmo začeli bolje od nas. Veliko težav smo imeli predvsem z Emirjem Zimićem. Nato smo se večkrat vračali v igro in imeli priložnost, da tekmo pripeljemo v izenačeno končnico. A žal nam je v zadnjih nekaj minutah osredotočenost popustila, kar je vodilo do nekaj lahkih prejetih košev. Ob vsem tem smo bili slabši tudi pri skoku, kar je verjetno eden glavnih razlogov zakaj so imeli nasprotniki toliko več priložnosti v napadu.

Maribor Nova KBM – ZLATOROG 89:95 (19:13, 14:27, 23:21, 23:16, 10:16) – po podaljšku
(Morina 16, Ruphin 15; S. Zagorac 30, Jovanovič 17)

Varovanci domačega trenerja Dejana Gašparina so tekmo odprli v zmagovalnem ritmu, povedli s 7:4 in 11:9, a so gostom dovolili izenačenje na 11. točki. Kljub pritisku Laščanov so na prvi odmor še odšli s prednostjo šestih točk. A ta se je v drugi četrtini naglo stopila. Razpoložen je bil predvsem Sašo Zagorac, ki je vztrajno lovil mariborsko zasedbo ter tekmo najprej na 30. točki izenačil, potem pa goste še popeljal v vodstvo. Ob polčasu je imel na svojem računu že 17 točk, gostje pa so na odmor odšli s sedmimi točkami prednosti.

V nadaljevanju so gostje sicer še držali prednost, a se Mariborčani niso vdali. Bojan Lulić je s trojko domače približal na vsega dve točki zaostanka (62:64), gostje pa so še uspeli pobegniti. A zgolj do 71. točke, ko je Kayembe Ruphin izenačil. Ekipi sta bili poravnani vse do zadnje minute tekme, Miha Vašl pa je z metom za dve točki tekmo pri izidu na 79:79 prevesil v podaljšek.

V napetem dodatnem delu so mirnejše živce zadržali gostje, ki so preko razpoloženih Vašla, Igorja Tratnika in Mihe Lapornika prišli do četrte zmage v sezoni, gostitelji ostajajo pri dveh. Pri domačih je bil s 16 točkami najboljši Gezim Morina, pri gostih jih je Zagorac dosegel 30 ob visokem statističnem indeksu 31.

Dejan Gašparin, trener Maribora Nove KBM:
“Čestitam gostom za zasluženo zmago. Želje in borbenosti nam res ni manjkalo, žal pa nam je prevečkrat zmanjkalo koncentracije, da bi lahko premagali tako kvalitetno ekipo, kot je Zlatorog. Plačujemo davek mladosti, verjamem da se bomo iz tega tudi kaj naučili in zreducirali neracionalne odločitve na minimum. Hvala publiki za podporo!”

Predrag Milović, trener Zlatoroga Laško:
“Zelo sem vesel zmage ter naše vrnitve v zmagovalne tirnice. Čestitke igralcem za to, zasluženo so dobili tekmo, saj so večji del tekme nadzorovali rezultat. Čestitke tudi domačinom za zelo dobro, agresivno in borbeno igro. Redke so ekipe, ki bodo zmagovale v Mariboru.

GROSBASKET – Elektra Šoštanj  84:69 (20:25, 21:18, 21:12, 22:14)
(Ž. Zagorac 27 in 12 skokov, Trampuš 10; Malus 16, Bajramlić in U. Bukovič po 13)

Čeprav so gosti iz Šoštanja bolje začeli tekmo in uvodno četrtino končali s plus pet, so v nadaljevanju Grosupeljčani pokazali, zakaj so to sezono še brez poraza. Na krilih razpoloženega Željka Zagorca, danes je dosegel 27 točk in 12 skokov, so dobili naslednje tri četrtine, saj so počasi, a vztrajno lovili tekmece.

Ob polčasu so sicer še zaostajali za točko, nato pa stopili na plin in si priigrali še četrto zmago zapored. Poleg Zagorca je v domači zasedbi deset točk k zmagi prispeval Matija Trampuš, štirje košarkarji pa so jih zbrali po devet. Pri gostih je bil s 16 koši najboljši Sven Malus.

Teo Hojč, trener Grosbasketa:
“Po pričakovanjih nas je čakala težka tekma. Nasprotni nam je stala ekipa, ki si je močno želela zmage, ob tem pa se na našo igro dobro pripravila. Šoštanjčani so nam povzročali nemalo preglavic, a so v drugem polčasu naši fantje naposled prikazali našo prepoznavno igro, ki nas je mirno pripeljala do nove zmage. Čestitke fantom za prikazano v drugem polčasu. Premoremo še precej rezerv, kar je pozitivno, saj imamo priložnost, da našo igro skozi sezono še nadgradimo. Čestitke tudi bratu in njegovi soprogi, ki sta pred dnevi povila prvorojenca, kateremu tudi posvečam zmago.

Rajmond Rituper, trener Elektre Šoštanja:
“Tekmo smo začeli dobro in borbeno ter se držali dogovorov. V drugem polčasu smo začeli igrati slabše v obrambi in bili posledično nezbrani v napadu. Nismo se držali dogovorjenega, pokazatelj tega pa je rezultat. Ponovno smo bili slabši pri skoku in imeli slab met iz igre. Veliko napredka je že bilo videti, še veliko pa bo treba pokazati. Čestitke domačinom za zmago.