Kešelj: 2-krat ugnati Krko ni kar tako, Džikić pogleduje naprej

Atkualni in nekdanji pokalni prvaki, košarkarji novomeške Krke, so v uvodni tekmi 19. kola Lige Telemach v dvorani Leona Štuklja priznali poraz gostom iz Šenčurja. Bilo je 67:74.

Liga Telemach, 19. kolo

Sreda, 25. februar:
Krka – ŠENČUR GGD 67:74 (11:19, 20:12, 19:22, 17:21)
(Joksimović 17, Ritlop 10; Pavić (10 skokov) in Kosec (9 skokov) po 14)

Košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe ostajajo v borbi za preboj v Ligo Telemach za prvaka, potem ko so v Novem mestu še drugič v sezoni na kolena spravili aktualno prvakinjo Krko, ki so jo ugnali s 74:67. Za prvimi petimi mesti, ki prinašajo boje za zgornji del lestvice, sedaj zaostajajo le še za zmago.

Šenčurjani, ki so domačinom nudili izvrsten odpor, so v zadnjo četrtino zakorakali s tremi točkami naskoka (53:50). Krka je priključek ujela dobrih šest minut pred koncem, ko je Nebojša Joksimović rezultat poravnal na 60. točko, a s tem ni dotolkla tekmecev. Po košu Štefana Kosca je Šenčur minuto in 19 sekund vodil 68:64. Joksimović je nato s trojko ohranil Krko med živimi, v zaključku tekme pa so gosti dobro izvajali proste mete, kar je bilo dovolj za zmago.

Aleksandar Džikić, trener Krke:
Grešili smo popolnoma odprte mete, imeli preveč izgubljenih žog v zadnji četrtini in nismo dovolj oteževali podaje v globino. Moramo gledati naprej, že čez tri dni nas čaka nova tekma. Ne smemo dovoliti, da nam tisto, kar je preteklost, kvari tisto, kar nas še čaka.

Igor Kešelj, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe:
Čestitke fantom za prikazano igro in borbo, navijačem in strokovnemu štabu pa za pomoč do te zmage. Ni kar tako v Ligi Telemach dvakrat premagati državnega in pokalnega prvaka. Sedaj si bomo vzeli nekaj dni premora, nato pa nadaljevali s treningi. Pred nami je namreč 17-dnevni premor, ki ga želimo izkoristiti za pripravo na nadaljevanje sezone, v katerem imamo še vedno možnosti za preboj v Ligo za prvaka.”