Kemiki neporaženi, Beličič 27 za zmago na tekmi večera

Rubrika: Študentska liga

Včeraj, 13.02., se je nadaljevalo tekmovanje v SPALDING UKL 2016/17 in sicer smo videli tekme v moških skupinah F in H ter v ženski skupini A. Kot zanimivost velja omeniti, da študentje s Fakultete za kemijo in kemijsko tehnologijo še naprej ostajajo neporaženi.

Liga Spalding UKL:

Skupina F (moški):
FAKULTETA ZA KEMIJO IN KEMIJSKO TEHNOLOGIJO – Pravna fakulteta 53:43
(Butala in Škedelj 12, Košir 8; Stegel 19, Strban 12, Urankar 7)

Kljub temu da so »pravniki« prišli na tekmo zgolj s petimi igralci, so se morali »kemiki« pošteno potruditi, da so vknjižili novi dve točki. Tako smo do konca tretje četrtine spremljali izenačeno srečanje, v zadnji četrtini pa so »kemiki« le strnili svoje vrste in z agresivnejšo obrambo srečanje mirno pripeljali h koncu. Pri zmagovalcih velja s točkami in skoki pod obema obročema omeniti Škedlja, pri poražencih pa je bil najboljši strelec Stegel.

Fakulteta za upravo – EKONOMSKA FAKULTETA 49:60
(Dežman 18 , Đogić 12, Hojč 10; Štih 14, Kruljac in Čergić 11)

V tekmi večera smo v prvem polčasu gledali zelo izenačeno košarko. Obe ekipi sta veliko poskušali z meti izza črte. Pri teh so bili nekoliko uspešnejši »upravniki«, a kljub temu so ob polčasu zaostajali za dve točki. V drugem polčasu so »ekonomisti« hitro prišli do prednosti 10 točk, ki so jo »upravniki« z menjavo obrambe še uspeli prepoloviti, kaj več od tega pa jim ni uspelo. Pri EF so se vsi igralci vpisali med strelce, največ točk pa je prispeval Matevž Štih.

Fakulteta za računalništvo in informatiko ukl(Majcen 20, Stražar 11, Janež 9; Beličič 27, Heco 17, Navodnik 7)

Po izenačenem začetku so si v drugi četrtini študentje s FF priborili rahlo prednost, ki so jo uspešno zadržali skozi celotno srečanje. Igralca s FF Klemen Beličič in Tilen Heco sta vsakič znova našla rešitev za obrambo »računalničarjev«, pri katerih Uroš Majcen vsega ni zmogel sam. FF je tako prišla do prve zmage v drugem delu tekmovanja, »računalničarji« pa bodo na njo še morali malo počakati.

Lestvica v skupini F (moški): Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo 8, Ekonomska fakulteta ter Fakulteta za upravo 7, Filozofska fakulteta ter Pravna fakulteta 5, Fakulteta za računalništvo in informatiko 4.

Skupina H (moški):
FAKULTETA ZA MATEMATIKO IN FIZIKO – Fakulteta za elektrotehniko 33:27
(Vavdi 14, Benevec 10, Žurič 5; Gonza 13, Kosin 6, Smolej in Marinšek 4)

V prvem polčasu smo spremljali slabo predstavo z obeh strani. Veliko je bilo zgrešenih metov in izgubljenih žog. O temu priča tudi nizek rezultat ob polčasu – 14:10 v korist študentov s FMF. Ti so v drugem polčasu dvignili nivo svoje igre in pod taktirko Metoda Jazbeca višali prednost. »Elektrotehniki« se niso predali in v zadnji četrtini zmanjšali zaostanek le na eno točko razlike. Potem pa je Gregor Vavdi z dvema trojkama poskrbel za miren zaključek in zmago študentov s FMF.

Lestvica v skupini H (moški): Fakulteta za matematiko in fiziko 4, Fakulteta za elektrotehniko 3, Veterinarska fakulteta/Akademija za likovno umetnost in oblikovanje 2.

Skupina A (ženske):
FAKULTETA ZA FARMACIJO – Filozofska fakulteta 52:31
(Dolenc 24, Jakobčič 20, Rede in Sterle 4; Kopač 14, Kaplja 8, Pajnič 5)

Študentke s FFA so pred tekmo glede na sestavo ekipe veljale za favoritinje, kar so na igrišču tudi dokazale. Skozi celotno srečanje so počasi toda zanesljivo večale svojo prednost in na koncu zanesljivo zmagale. Pri zmagovalkah se je najbolj izkazala Maša Dolenc – predvsem pri metih za tri točke.

Lestvica v skupini A (ženske): Fakulteta za šport 4, Pedagoška fakulteta, Fakulteta za farmacijo ter Filozofska fakulteta 3, Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo/Fakulteta za upravo 2.

Vse informacije z zvezi s tekmovanjem v SPALDING UKL 2016/17 na URADNI spletni strani.