Kdo se bo rešil? Kdo v 3. SKL?

Rubrika: Nižje slovenske lige

V soboto in nedeljo bodo na sporedu zadnje tekme v Ligi za razvrstitev in obstanek v 2. SKL. V soboto je v Ligi za razvrstitev Portorož ugnal ECE Triglav, Parklji so bili boljši od Plame Pur. V Ligi za obstanek je Ljubljana ugnala Konjice, ki so tako že izpadle iz 2. SKL, Brinox Medvode se bodo v nedeljo pomerile z Grosupljem.

2. SKL, 2. del – Liga za razvrstitev, 6. kolo:

Sobota, 14. april:
PORTOROŽ : ECE TRIGLAV 86:81 (25:14, 15:16, 18:24, 28:27)

Rožanc in Bahor po 17, Cvetičanin 15 (6 podaj); Kern 22 (5 skokov), Zdolšek 15, Vojčić 14 (5 skokov).

Srečanje zadnjega kola med Portorožem in ECE Triglavom so dobili Portorožani, ki so tako zabeležili sedmo zmago v 2. SKL, Triglav je bil četrtič neuspešen, a bo kljub porazu Ligo za razvrstitev končal na prvem mestu. Obe ekipi sta bili dobro razpoloženi v napadu, Portorož pa si je odločilno prednost priigral že v prvi četrtini, ki jo je dobil s 25:14. Triglavani so ob koncu tretje četrtine znižali zaostanek, a zmaga domačih ni bila ogrožena. Na koncu je primorska ekipa zmagala s 86:81. Najboljša strelca zmagovalne ekipe sta bila Luka Rožan in Žiga Bahor, ki sta dosegla po 17 točk, na drugi strani jih je Maj Kern prispeval 22, Anže Zdolšek se je ustavil pri 15.

PARKLJI : PLAMA PUR 75:69 (18:13, 21:19, 16:19, 20:18)

Doljak 24 (7 skokov), Hirschmann 19, Ličen 13 (15 skokov); Hreščak 16 (12 skokov), Srebovt 14 (5 skokov), Zalar 9 (5 skokov).

Zadnje srečanje v Ligi za razvrstitev je pripadlo Parkljem, ki so tako skupno zbrali 16 točk in so Ligo za razvrstitev končali na zadnjem, četrtem mestu. Plama Pur je, kljub sedmemu neuspehu v drugem delu 2. SKL, tekmovanje zaključila na tretjem mestu s 17 točkami. Obračun v Ljubljani je zasluženo pripadel domačim, ki so vodili vseh 40 minut, največ za 12 točk. Ob koncu je rezultat znašal 75:69 v korist Parkljev. Prvi strelec srečanja je bil Žiga Doljak s 24 točkami in sedmimi skoki, Adrian Hirschmann je tekmo sklenil s 19 točkami. Za Plamo Pur je Robi Hreščak zabeležil dvojni dvojček (16 točk, 12 skokov)

2. SKL, 2. del – Liga za obstanek, 6. kolo:

KONJICE : LJUBLJANA 68:84 (15:27, 18:19, 19:21, 16:17)

Bačvič 24 (8 skokov), Meglič 13 (6 skokov), Pungartnik 12; Stemberger 22 (8 skokov), Verbič 18 (9 skokov, 6 podaj, 6 prid. žog), Sovre Nemanič 16.

STATISTIKA

Ljubljana po zmagi nad Konjicami še ohranja možnosti za obstanek v 2. SKL. Ob morebitnem porazu Grosupljega proti Medvodam, bodo Ljubljančani tudi v naslednji sezoni igrali v drugi slovenski ligi. Konjice so s porazom že obsojene na izpad v 3. ligo. Ljubljana si je visoko prednost priigrala že v prvi četrtini, ki jo je dobila s 27:15. Varovanci Marka Maraviča so vodili vseh 40 minut, največ za 20 točk. Na koncu je Ljubljana zmagala s 84:68. Prvi strelec zmagovalne ekipe je bil Jaka Stemberger, ki je dosegel 22 točk (8 skokov), Urban Verbič se je zaustavil pri 18 točkah, ujel je devet odbitih žog. Za Konjice je Niko Bačvič zabeležil 24 točk.