Kawhi Leonard rešil San Antonio v Orlandu

V Ligi NBA je bilo v sredo odigranih kar 12 tekem, vsi pa se že pripravljajo na začetek All-Star vikenda, ki bo od petka do nedelje potekal v Torontu. Do novih zmag so prišli vsi glavni favoriti za naslov prvaka. Golden State Warriorsi so odpravili Phoenix Sunse, Cleveland Cavaliersi Los Angeles Lakerse, San Antonio Spursi pa so po zaslugi junaštva Kawhija Leonarda v zadnjih sekundah tekme, premagali Orlando Magice.

San Antonio se je na Floridi proti Orlandu v zadnji četrtini zdel v izgubljenem položaju. Zaostajali so s 67:81, in zdelo se je, da bodo doživeli poraz proti moštvu Magicov, ki v tej sezoni ne blesti. Toda kot že ničkolikokrat do zdaj, so Spursi v zadnji četrtini stopili na plin, in pred zadnjo minuto tekme povedli s 96:93.

V odločilnih 60 sekundah so Ostroge dvakrat blokirale met in izsilile dve izgubljeni žogi igralcev Orlanda, kljub temu pa si je Evanu Fournierju uspel priigrati prost met na koš, in 13,3 sekunde pred koncem je rezultat poravnal na 96. Po minuti odmora je Kawhi Leonard potrpežljivo čakal, ko se je ura iztekala, nato pa hladnokrvno zadel met za zmago preko Aarona Gordona.

Leonard je tekmo zaključil z 29 točkami, LaMarcus Aldridge jih je imel 21, Patty Mills pa je dodal 17 točk in sedem podaj. Pri Orlandu jih je 28 dosegel Fournier, 20 točk in 13 skokov je prispeval Nikola Vučević.

Od Clevelanda se je v sredo poslovil Kobe Bryant. Njegovi Los Angeles Lakersi so kljub vsemu izgubili proti Cleveland Cavaliersom (111:120), do zmage pa sta Cavse popeljala Kyrie Irving s 35 točkami, in LeBron James z 29 točkami, 11 podajami in sedmimi skoki. Bryant je ob svojem slovesu od Clevelanda dosegel 17 točk. Najboljši strelec Lakersov, ki so izgubili 13 od zadnjih 15 tekem, je bil Lou Williams z 28 točkami.

V drugi četrtini je igrišče zapustil Kevin Love, ki se je pri borbi za prostor pod košem, zapletel z Bryantom, nastradala pa je rama, ki mu jo je v minuli končnici izpahnil Kelly Olynyk, v prvem krogu serije proti Bostonu. V drugem polčasu ni več zaigral.