Katarina Ristić osvojila žensko verzijo Eurocupa

V četrtek se je sklenila sezona ženskega pokala EuroCup. Francoski Villeneuve d’Ascq, ekipa slovenske košarkarice Katarine Ristić, je po porazu na domačem parketu (64:68) na povratni tekmi s prepričljivo zmago s 73:53 nadoknadil zaostanek proti belgijski zasedbi Castors Braine ter osvojil prvo evropsko klubsko lovoriko v zgodovini kluba.

Del najboljše ekipe evropskega pokala, ki si je s končno zmago priigrala mesto v naslednji sezoni Evrolige, je tudi nekdanja slovenska reprezentantka Katarina Ristić. Škofjeločanka, ki je na začetku sezone v francoskem provoligašu zamenjala Tavelyn James, ki je pred tem igrala v Athlete Celju, je v finalnem nizu nastopila le na drugi tekmi in v štirih minutah v svojo statistiko vpisala skok.

Po izjemno tesni tekmi je tokrat Villeneuve odločneje začel tekmo, po uvodnih 10 minutah vodil že z 21:11, a so Belgijke štiri minute in pol pred koncem prvega polčasa, po delnem nizu 11:0, izid poravnale na 28. točko. Zmagovalca je odločil tretji del igre, v katerem se je francoska ekipa v petih minutah z delnim nizom 18:0 oddaljila na 22 točk naskoka (56:34) in nato mirno zaključila tekmo.

Ženski Eurocup, finale

Prva tekma:
Villeneuve D’Asco – CASTORS BRAINE 64:68 (23:20, 16:15, 14:20, 11:13)
(Bremont 15 in 8 skokov, Amant 12, Ristić ni igrala; Steinberga 23 in 8 skokov, Spencer 14)

Druga tekma:
Castors Braine – VILLENEUVE D’ASCQ 53:73 (11:21, 20:15, 5:20, 17:17)
(Trahan 21 in 12 skokov, Carpeaux 13; Mahoney 17, Wauters 13 in 10 skokov, Ristić skok v 4 minutah)