Karsiyaka tik pred tem, da šokira še Efes

Rubrika: Evropske lige

Košarkarji Pinarja iz Karšyiake so zmagali še na tretji tekmi finalne serije zapored proti Anadolu Efesu in to celo po podaljšku. Bilo je 91 : 88. Serija se seli na domač teren Efesa, katere v naslednji tekmi reši le še zmaga.

pinar karsiyaka

Domači so vseskozi zaostajali in lovili priključek z gosti, ki so predvsem preko Stratosa Perperogluja, na koncu 21 točk, vodili tekmo po svojih notah. Izjemna je bila predvsem tretja četrtina, ko se je zdelo, da domačini, kljub nabito polni dvorani v Karšyiaki tekmeca ne morejo uloviti.

Efes je tako v zadnji del igre vstopil z kar 15 točkami naskoka. A to je le še “podžgalo” igralce Pinarja, ki so na krilih Bobbya Dixona in norih trojkah Jona Dieblerja naredili popoln priključek in imeli celo zadnji napad za zmago. V podaljšku so na pram psihološke prednosti, le potrdili delo iz zadnje četrtine in prišli do vnovičnega zmagoslavja, že drugega po podaljšku v tej seriji.