Kar 26 točk Gorana Dragića v Chicagu za novo zmago Miamija!

Goran Dragić še naprej igra odlično! Ob nekoliko slabši predstavi Dwyanea Wadea, ovira ga poškodba desne mečne mišice, je Dragić prevzel odgovornost za igro Miami Heata in Vročico vodil do zmage nad Chicago Bullsi, s 118:96, ob tem pa s 26 točkami postavil nov rekord sezone. Trikratni prvaki Lige NBA so sijajno odigrali zadnjo četrtino, dobili so jo namreč s kar 19 točkami razlike (34:15).

Dragić je izkoristil odsotnost Derricka Rosea, ki je zaradi poškodbe izpustil tekmo, na njegovem mestu pa je v udarni peterki Chicago, tekmo začel Justin Holiday. Še tretjič na zadnjih 11 tekmah je tako popravil svoj najboljši strelski izkupiček sezone, dvomestnega števila točk pa nazadnje ni dosegel 3. februarja, ko je proti Dallasu dosegel le sedem točk.

‘Ljubljanski zmaj’ je ogenj začel bruhati v drugi četrtini, v kateri je dosegel 12 točk, in bil glavni razlog, da je Miami ob polčasu zaostajal le za štiri točke (54:58). Na začetku zadnje četrtine je Vročica vodila z 88:85, nato pa je Luol Deng najprej zadel trojko, nato pa zadel še po ukradeni žogi, to pa je sprožilo delni izid 22:2, s katerim je moštvo iz Floride dokončno prelomilo tekmo. Piko na i sijajnemu nizu je postavil Dragić s košem za svojo 26. točko. Varovanci Erika Spoelstra so do konca tekme ohranili visoko prednost.

Za Miami je to še šesta zmaga na zadnjih sedmih tekmah, saj so v sredo morali priznati premoč Milwaukee Bucksom (108:114). Josh Richardson je dosegel 22 točk in zadel štiri trojke. Deng je prispeval 19 točk in šest skokov. Wade ni bil pri metu, zadel je tri od 15 metov iz igre, za devet točk, vknjižil pa je še sedem skokov in pet podaj. Pau Gasol je bil pri Chicagu blizu trojnemu dvojčku (17 točk, 12 skokov, devet podaj). Biki imajo zdaj enako število zmag in porazov (32/32), končnica pa se jim počasi izmika. Rose se bo verjetno vrnil že na naslednji tekmi, še vedno pa ni znano, kdaj bo športne copate znova obul prvi zvezdnik ekipe, Jimmy Butler.

Aktualni prvaki Lige NBA, Golden State Warriorsi so se v Oracle Areni maščevali Portland Trail Blazersom za največji poraz v sezoni, in jih po paradi trojk Stephena Curryja in Klaya Thompsona, premagali s 128:112. Bojevniki so tako na domačem parketu zabeležili še 47. zaporedno zmago.

Brata Splash, kot ju kličejo v Ligi NBA, sta skupaj zadela 15 od 25 metov za tri točke. Thompson je tekmo zaključil s 37 točkami, ob tem pa se pridružil Curryju v elitnem klubu igralcev, ki so v štirih zaporednih sezonah zadeli vsaj 200 metov za tri točke. Najkoristnejši igralec minule sezone je dosegel 34 točk. Še šestič v karieri je Curryju in Thompsonu uspelo, da sta na isti tekmi dosegla vsaj 30 točk. CJ McCollum je bil z 18 točkami prvi strelec Portlanda.

Moštvi sta postavili nov rekord Lige NBA po številu zadetih trojk. Portland jih je zadel 19, Golden State 18, moštvi pa sta skupaj zadeli 37 od 76 metov za tri točke. Bojevniki so že v uvodnih dveh četrtinah dosegli neverjetnih 81 točk. Spomnimo, Portland je 19. februarja premagal Golden State s 137:105.

Minnesota Timberwolvesi so s trojko Rickyja Rubia 0,2 sekundi pred koncem tekme na gostovanju v Oklahomi City šokirali Thunderje. Rubio, ki v tej sezoni za tri točke meče 30,3-odstotno, je s trojko poskrbel za zmago Minnesote z 99:96.

Levji delež k uspehu Volkov sta prispevala Gorgui Dieng s 25 točkami in devetimi skoki ter Andrew Wiggins z 20 točkami, petimi ukradenimi žogami in štirimi podajami. Igralci Oklahome City so izgubili kar 24 žog, največ v sezoni. Kevin Durant je dosegel 28 točk in dodal šest skokov. Domači so še minuto pred koncem vodili s 94:90, a so zmago v zaključku tekme izpustili iz rok.

New York Knicksi so v petek gostovali pri Los Angeles Clippersih, in še enkrat več izgubili proti eni izmed najmočnejših ekip zahodne konference. Clippersi so slavili zmago s 101:94 in Kratkohlačnikom zadali 18. poraz na zadnjih 23 tekmah. Saša Vujačić, ki je ravno v Staples Centru v dresu Los Angeles Lakersov dosegel svoje največje uspehe v karieri, in dvakrat postal prvak Lige NBA, je tekmo znova začel v prvi peterki New Yorka, dosegel pa je devet točk.

Vsi igralci začetne peterke Los Angeles Clippersov so dosegli dvomestno število točk, najboljši igralec na parketu pa je bil Chris Paul, ki je 24 točkam dodal 15 podaj, JJ Redick pa je vknjižil 20 točk. Kristaps Porzingis je bil najboljši strelec New Yorka (23 točk), Carmelo Anthony in Robin Lopez (19 skokov) pa sta prispevala vsak po 20 točk.

Liga NBA, redni del sezone, 11. 3.:

CHARLOTTE – Detroit 118:103 (38:32, 31:21, 19:28, 30:22)
(Williams 22 (6 skokov), Batum 17 (11 podaj, 5 skokov); Caldwell-Pope 24, Harris (5 skokov) in Jackson (10 podaj) po 20)

PHILADELPHIA – Brooklyn 95:89 (27:21, 26:24, 19:22, 23:22)
(Landry 16 (8 skokov), Noel 13 (11 skokov); Lopez 24 (7 skokov), Young 21 (9 skokov))

Boston – HOUSTON 98:102 (23:19, 20:27, 30:31, 25:25)
(Thomas 30, Sulinger 24 (12 skokov); Harden 32, Beasley 18 (8 skokov))

Chicago – MIAMI 96:118 (31:23, 27:31, 23:30, 15:34)
(Gasol 17 (12 skokov, 9 podaj, 6 izg. žog), Holiday 14; Dragić 26 (9 podaj), Richardson 22)

MEMPHIS – New Orleans 121:114* (20:24, 28:23, 25:19, 26:33, 22:15)
(Stephenson  33 (7 skokov), Barnes 26 (11 skokov, 10 podaj); Holiday 34 (10 podaj, 5 skokov), Davis 25 (13 skokov))
*Po podaljšku.

Oklahoma City – MINNESOTA 96:99 (21:24, 32:26, 20:19, 23:30)
(Durant 28 (6 skokov), Westbrook 26 (8 podaj); Dieng 25 (9 skokov), Wiggins 20 (5 prid. žog))

UTAH – Washington 114:93 (32:29, 24:19, 32:20, 26:25)
(Mack 27, Hayward 18; Wall 24 (9 podaj), Morris 16)

Sacramento – ORLANDO 100:107 (21:27, 28:23, 26:30, 25:27)
(Koufos 19, Belinelli 17; Gordon 20 (11 skokov), Oladipo 18 (5 podaj))

GOLDEN STATE – Portland 128:112 (40:27, 41:34, 29:25, 18:26)
(Thompson 37 (6 skokov), Curry 34; McCollum 18, Lillard 17 (5 podaj))

LA CLIPPERS – New York 101:94 (29:22, 32:28, 15:24, 25:20)
(Paul 24 (15 podaj), Redick 20; Porzingis 23, Anthony (6 skokov) in Lopez (19 skokov) po 20)

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 30 minut, 26 točk (9/14 za dve, 1/2 za tri, 5/6 PM), 3 skoki, 9 podaj, 1 blokada, 1 pridobljena in 1 izgubljena žoga.
Saša Vujačić (New York Knicks) – 28 minut, 9 točk (2/2 za dve, 1/5 za tri, 2/2 PM), 2 skoka in 3 podaje.