Kadetinje začele z zmago

Rubrika: Mlajše selekcije

V romunski Oradei se je začelo evropsko prvenstvo divizije B za dekleta do 16 let. Slovenija je uvodni preizkus opravila z odliko. Na uvodnem srečanju tekmovanja je s 67:42 odpravila Avstrijo.

Severne sosede so našim dekletom uspešno sledile le v uvodni četrtini, ki jo je Slovenija po zaslugi treh trojk (3:3) Maruše Podgrajšek dobla s 15:10. V nadaljevanju so izbranke Stojana Finka povsem strnile svoje vrste. Po vodstvu s 13:19 so v štirih minutah napravile delni niz 14:0, v preostanku tekme pa prednost suvereno zadržale.

V slovenski vrstiso priložnost za igro dobila vsa dekleta, nobena pa ni na parketu preživela manj kot devet minut. S 14 točkami (od tega 9 v prvi četrtini) je bila na koncu najusešnejša Podgrajškova, 10 točk ob 9 skokih pa je dodala Nikolina Sofrić. Izkazala se je tudi Tia Šporar, ki na tem prvenstvu nastopa kot dve leti mlajše o večine svojih tekmic. V slabih 22 minutah je šestim točkam dodala kar 8 podaj.

Drug preizkus na prvenstvu Slovenke čaka že v soboto, ko se bodo ob 19.15 po slovenskem času pomerile z Izraelkami.

Stojan Fink, glavni trener reprezentance Slovenije:
“Večino tekme smo odigrali tako, kot smo se dogovorili. Obramba je bila na kar visokem nivoju. Posledično je bila tudi igra v napadu boljša. Čestitke igralkam za prikazano igro, čeprav se moramo zavedati, da je to šele začetek.”