Kadetinje za 11. mesto

Reprezentanca deklet U16 je na drugi tekmi razigravanja za končno 9. mesto visoko klonila proti Belgiji. Ta je bila boljša z 80:36. V nedeljo izbranke Stojana Finka tako čaka tekma za končno 11. mesto. Ob 13.45 se bodo pomerile s poraženkami obračuna med Anglijo in Estonijo.

Belgijke, ki so telesno precej močnejše, našim dekletom niso dopustile možnosti za uspeh. Že v uvodni četrtini so nastopile zelo odločno in ta del igre dobile s 23:5. V drugih 10 minutah je nato Slovenija vzpostavila ravnotežje, v drugem polčasu pa nato znova popustila.

V dresu Slovenije je bila na koncu z osmimi točkami najuspešnejša Mojca Ahac.

Stojan Fink, glavni trener reprezentance Slovenije:
“Tekmo smo odigrali premehko. Prav tako se punce niso držale naših dogovorov in posledica tega je visok poraz. Belgijke so zasluženo zmagale.

EP B divizije, tekma razvrstitev od 9. do 12. mesta, 13.8.
Slovenija – BELGIJA 36:80 (5:23, 14:13, 8:23, 9:21)
Slovenija: Podgrajšek, Kodelja 4, Novović, Juras 3, Sofrić 8, Šrot 2, Šporar, Mehle, Šarić, Kastelic 5, Ahac 8, Horvat 6.