Kadetinje še drugič uspešne

Rubrika: Mlajše selekcije

Slovenska izbrana vrsta deklet do 16 let je proti Makedoniji dosegla drugo zmago na evropskem prvenstvu divizije B. Slovenke so slavile zmago z rezultatom 73:62 in so po dveh tekmah še neporažene. Jutri se bo slovenska reprezentanca pomerila z Ukrajino.

EP DU16, 2. krog, 18.8.
Makedonija – SLOVENIJA 62:73 (16:17, 22:14, 8:16, 16:26)
Slovenija: Debeljak 20 (8 ukradenih žog), Burgar (6 skokov) in Vrečer (6 skokov) po 8, Feratovič (6 skokov) in Zupanc po 7, Ocvirk in Novovič po 5, Kastelic 4, Šantelj 3 (5 skokov), Tajhar, Perez in Horvat po 2.

Drugo tekmo skupinskega dela je slovenska reprezentanca začela v postavi Ocvirk, Novovič, Burgar, Kastelic in Feratovič. Ekipi sta bili skozi celotno prvo četrtino zelo izenačeni, največ pa so vodile slovenske košarkarice, in sicer za pet točk. Ob koncu prve četrtine je Slovenija vodila z rezultatom 17:16.

Druga četrtina je pripadla makedonskim košarkaricam. Slovenke so v tretji minuti drugega dela vodile s 24:23, nato pa so Makedonke z delnim izidom 10:0 prešle v vodstvo s 33:24. Ob koncu prvega polčasa je Makedonija vodila z 38:31.

Varovanke Gašperja Sluge so v tretji četrtini ponovno zaigrale odločneje in tri minute pred koncem tretje četrtine po košu Lee Debeljak ponovno izenačile (44:44). V zadnjih sekundah tretje četrtine obračuna so slovenske košarkarice ponovno povedle (47:46).

Slovenske reprezentantke so si na začetku zadnjega dela tekme z nekaj protinapadi hitro priigrale prednost 13 točk. Do konca tekme so Slovenke brez težav nadzorovale potek srečanja in ob podpori slovenskih navijač prišle do druge zmage na evropskem prvenstvu divizije B. Slovenija je zmagala z izidom 73:62. Makedonke so na tekmi proti Sloveniji izgubile kar 34 žog.

Vse slovenske košarkarice so se na tekmi proti Makedoniji vpisale med strelke. Najboljša strelka slovenske izbrane vrste je bila Lea Debeljak, ki je dosegla 20 točk. Manca Vrečer in Ajda Burgar sta jih dodali po osem.

Jutri čaka Slovenke obračun proti Ukrajini, po dnevu premora se bodo nato slovenske košarkarice pomerile z Belgijkami, za konec prvega dela pa jih čaka še tekma z Moldavijo. V četrtfinale se uvrstita prvi dve reprezentanci skupinskega dela.

Izjava po tekmi:

Gašper Sluga, glavni trener slovenske reprezentance deklet do 16 let:
“Kaj reči po takšni tekmi. Ne moremo biti zadovoljni s svojo predstavo, predvsem v prvem polčasu nismo bili na nivoju, ki ga znamo kazati. Treba pa je pohvaliti reakcijo deklet v drugem polčasu, pokazale so pravi karakter in obrnile tekmo v svojo korist. Čestitke celotni ekipi za zmago ter zahvala navijačem za glasno podporo, ko je bilo najbolj potrebno.