Kadeti vnovič suvereni

Slovenska reprezentanca fantov do 16 let je slavila tudi na drugi zaporedni tekmi, ki so jo odigrali proti izbrani vrsti Češke. V Slovenj Gradcu so Slovenci zmagali z rezultatom 85:60. Zadnji dve pripravljalni tekmi bodo varovanci Dejana Gašparina odigrali prihodnji konec tedna v Sarajevu.

Pripravljalna tekma, U16, 30.7.
SLOVENIJA – Češka 85:60 (22:13, 22:25, 27:11, 14:11)
Slovenija: Radovič 18 (6 podaj, 5 skokov), Babšek Vrečko 11 (5 skokov), Dušanič 9, Samar in Smodiš po 8, Gavrič 7, Kmetič 5, Duščak, Maček in Karan po 4, Smrekar 3 (9 skokov), Copot in Nemanič po 2, Krmac.

Slovenci so na peti pripravljalni tekmi prišli do tretje zmage, drugič zapored so odpravili Čehe. Varovanci Dejana Gašparina so tekmo začeli odločno in povedli s 6:0, do konca prve četrtine pa prednost povišali na devet.

V drugih desetih minutah so naši košarkarji prvič povedli za deset točk, vendar se je uspelo gostom do polčasa približati na šest točk zaostanka. Čehi so v uvodnih minutah drugega polčasa držali priključek s Slovenci, pri rezultatu 48:46 zaostajali zgolj za dve točki, nato pa Slovencem uspel odločilen niz. Do konca tretjega dela tekme so dosegli 23 točk, na drugi strani so Čehi dosegli zgolj tri.

Vprašanje o zmagovalcu je bilo tako razrešeno že pred zadnjimi desetimi minutami. Slovenci so brez težav kontrolirali potek srečanja, na koncu pa zmagali z najvišjo razliko na tekmi (+25).

Najboljši strelec pri domačih je bil Rok Radović, ki je 18 točkam dodal šest podaj in pet skokov. Med strelce se je vpisalo 12 od 14 igralcev, ki jih je imel na razpolago glavni trener Dejan Gašparin.

Slovenci se bodo 3. in 4. avgusta srečali še z reprezentanco Bosne in Hercegovine, nato pa odpotovali na evropsko prvenstvo, kjer jih v skupinskem delu čakajo obračuni proti Finski, Nemčiji in Turčiji.

Izjava glavnega trenerja Dejana Gašparina:
Kljub zmagi še vedno preveč nihanj v igri. Verjamem, da bomo v zadnjem ciklu odpravili še preostale pomanjkljivosti. Predvsem obramba mora biti tista, ki nas bo krasila poleg izredne borbenosti. V napadalno efektivnost ne dvomim, saj so naši fantje napadalno zelo dobri. Izbor dvanajsterice, ki bo potovala na prvenstvo pa bo vse prej kot lahka.”