Kadeti pometli Ruse in obstali med elito

Slovenska reprezentanca fantov do 16 let je na evropskem prvenstvu odigrala tekmo za razvrstitev od 9.-16. mesta in si z zmago nad Rusijo že zagotovila obstanek v elitni diviziji. Slovenci se bodo v nadaljevanju pomerili za mesta od 9.-12.

EP U18, tekma za razvrstitev od 9. do 16. mesta, 16.8.
SLOVENIJA – Rusija 78:54 (13:13, 23:15, 20:12, 22:14)
SSlovenija: Samar 17, Glas 13, Smrekar 12 (10 skokov), Radovič 11 (6 skokov), Nemanič in Benič po 6, Dušanič 5 (5 skokov), Gavrić in Duščak (7 skokov) po 4, Smodiš, Kmetič, Babšek Vrečko.

Tekmo sta obe reprezentanci začeli zelo napadalno in agresivno, a številnimi zgrešenimi meti in napakami. V pvi četrtini si nobeni od ekip ni uspelo priigrati večje prednosti, izid pa je bil izenačen na 13 tudi ob koncu prvih desetih minut srečanja. Slovenija je v prvi četrtini zadela le 25% vrženih metov, Rusija pa 30%.

Prvo polovico druge četrtine sta bili reprezentanci še povsem izenačeni, nato pa je pobudo prevzela slovenska četa in ob polčasa vodila z rezultatom 36:28.

Na začetku tretje četrtine je slovenska reprezentanca prvič povedla za 10, varovanci Dejana Gašparina pa so potek srečanja nadzorovali tudi v nadaljevanju tretje četrtine in po 30 minut je, po trojki Mihajla Beniča sekundo pred koncem, semafor kazal 56:40 v slovensko korist.

Tudi v zadnjem delu so bili Slovenci boljši nasprotnik in po trojki Roka Radoviča je Slovenija prvič povedla z razliko večjo od 20 točk (65:44). Slovenski košarkarji so tekmo mirno pripeljali do konca in slavili zmago z rezultatom 78:54.

Najboljši strelec tekme je bil Žiga Samar s 17 točkami, Gregor Glas se je ustavil pri 13 točkah, Klemen Smrekar pa je dosegel dvojni dvojček (12 točk, 10 skokov).

Z zmago si je slovenska reprezentanca že zagotovila obstanek v elitni diviziji evropskega prvenstva in se bo v nadaljevanju pomerila za mesta od 9.-12.

Izjava po tekmi:

Dejan Gašparin, selektor slovenske reprezentance fantov do 16 let:
“Zmagovalci niso tisti, ki nikoli ne izgubijo, ampak tisti, ki nikoli ne odnehajo. Zame so ti fantje danes naredili nemogoče in dokazali, da so iz pravega testa.