Kadeti pokazali jajca, jutri za obstanek in ponos s Črnogorci!

Slovenska reprezentanca fantov do 16 let je dobila tekmo za razvrsitev od 13. do 16. mesta in se bo jutri pomerila za končno 14. mesto ter obratnek med elito. Slovenci so tekmo dobili z rezultatom 77:62.
EP U16, za mesta od 13. do 16., 17.8.
Nizozemska – SLOVENIJA 62:77 (23:29, 11:18, 19:14, 9:16)
Malovčič 22 (15 skokov), Ščuka 12 (6 skokov), Klavžar K. 10 (6 skokov, 7 asistenc), Klavžar U. 9, Snoj 7, Medved 6 (6 skokov), Krmac 5, Ivanković 3, Tekavčič 2, Fajfar 1, Frelih, Ciani.

Slovenija je izjemno pomembno srečanje, predzadnje na tem evropskem prvenstvu, začela s peterko Ivanković, Medved, Urban Klavžar, Malovčič in Snoj. Nizozemska na celotni tekmi ni vodila, Slovenci so že v prvi četrtini povedli z osmimi točkami. V prvih desetih minutah so bili naši košarkarji izjemno razpoloženi, saj so dosegli kar 29 točk.

Tudi v drugih desetih minutah so prevladovali Slovenci. Na polovici drugega dela je bila razlika prvič dvomestna, na glavni odmor so varovanci Dejana Gašparina odšli s +13. Izjemno natančni so bili pri metu za tri točke, saj so zadeli kar sedem metov iz dvanajstih poskusov. Glavno vlogo pri prednosti Slovenije je ponovno odigral Alen Malovčič, ki je v prvih dvajsetih minutah dosegel 18 točk, zbral pa še sedem skokov.

Nizozemci so v drugem delu začeli z lovom na slovensko vodstvo. Tik pred koncem tretje četrtine so se nizozemski košarkarji približali zgolj na pet točk zaostanka, kar pa Slovencev ni zmedlo. Krmac je zadnjo četrtino odprl z zadetim metom za tri točke, ki so našo reprezentanco ponovno dvignila na dvomestno razliko. Pet minut pred zaključkom tekme so se slovenski nasprotniki ponovno približali na sedem, nato pa je sledil šov varovancev Dejana Gašparina. Po 11 zaporednih točkah Slovenije pe postalo jasno, da naša reprezentanca ostaja v igri za obstanek med elito. Slovencem je izjemen niz uspel po dobri igri v obrambi in natančnem izvajanju prostih metov. Zadnji žebelj je z zadetim metom za tri točke zabil Urban Klavžar. Slovenija je tako povedla z najvišjo prednostjo na tekmo (+18) in se veselila zaslužene zmage.

Alen Malovčič je bil z 22 točkami najboljši v slovenskem dresu, dodal je še izjemnih 15 skokov in tekmo zaključil z dvojnim dvojčkom. Če je v prvem delu glavno breme nosil ravno 198 centimetrov visoki Kranjčan, pa so mu v drugih dvajsetih minutah na pomoč priskočili tudi soigralci. Mejo desetih točk sta presegla tudi Luka Ščuka z 12 točkami in Kim Klavžar z 10.

Slovenija se bo jutri ob 16. uri pomerila za končno 14. mesto in obstanek v elitni diviziji.

IZJAVA PO TEKMI PROTI NIZOZEMSKI:
Dejan Gašparin, selektor reprezentance fantov do 16 let:
“Čestitam fantom za zmago. Jutri igramo proti Črnogorcem, naredili bomo vse, da tekmo zmagamo in ostanemo v A diviziji.”