Kadeti izgubili proti Litvi, Gašparin pohvalil ekipo

Rubrika: Mlajše selekcije

Slovenska reprezentanca fantov do 16 let je začela nastope na trenutno najmočnejšem turnirju mlajših kategorij v Evropi in s 65:75 izgubila proti vrstnikom iz Litve. Slovenija je prepričljivo izgubila skok (29:41).

Mednarodni turnir, kadeti, Turčija, 1. krog, 30.1.
Slovenija – LITVA 65:75 (16:18, 15:20, 18:14, 16:23)
Slovenija: Novak 2, Andolšek Heine 4, Strel, Vujačič 4, Jogan 3, Gorbačov 17, Mihelj 4, Janežič 9, Dragan 16 (7 skokov), Lucu Dražovič 4 (4 podaje), Ščekić 2, Daneu.

Dejan Gašparin, trener reprezentance fantov U16:
“Kljub porazu sem na naše fante zelo ponosen. Pokazali so izjemno borbenost in častno zastopali našo državo proti Litovcem, ki so odlična ekipa in konec koncev tudi evropski podprvaki. Po večkratnih zaostankih smo bili še minuto do konca izenačeni na 63:63. V zadnji minuti je sledil manjši padec koncentracije, ki so ga Litovci kaznovali in na koncu zasluženo slavili zmago. Glede na to, da smo bili pred turnirjem skupaj le tri dni, smo v kratkem času naredili veliko. Nasprotniki so bili tokrat, predvsem obrambno, bolje uigrani. Na turnir smo vzeli dvanajsterico igralcev, ki jih želimo preizkusiti in videti, kdo je iz pravega testa, da se bo kot član reprezentance udeležil tudi evropskega prvenstva. Za nekatere je to prva takšna izkušnja in verjamem, da se vsi trudijo po svojih najboljših močeh in da bodo tekmo za tekmo rasli in napredovali.”

Danes ob 18. uri se bo Slovenija pomerila s Turčijo, tekmo lahko spremljate tudi v spletnem prenosu.