Kadeti do prve zmage, navdušil trio Tekavčič – Malovčič – Klavžar

Slovenska reprezentanca fantov do 16 let je na prišla do prve zmage na evropskem prvenstvu. Slovenci so tako skupinski del EP zaključili na tretjem mestu in se bodo v osmini finala pomerili z drugouvrščeno ekipo skupine B. Srečanje bo na sporedu v torek ob 18.15.

EP U18, prvi del, 3. krog, 12.8.
SLOVENIJA – Črna gora 104:84 (18:14, 24:25, 32:12, 30:33)
Slovenija: Tekavčič 25 (11 skokov), Malovčič 23 (8 skokov), Klavžar U. 21 (5 skokov), Medved 16, Klavžar K. 11 (5 asistenc), Ivanković 4 (5 skokov), Ciani 3, Ščuka 1 (5 skokov), Krmac.

Varovanci Dejana Gašparina so prišli do prvem zmage na letošnjem evropskem prvenstvu, v tretjem kolu so z rezultatom 104:84 ugnali Črno goro. Slovenija se bo v osmini finala pomerila z drugouvrščeno ekipo skupine B.

Tekma je bila izenačena do devete minute, nato pa so Slovenci pobegnili, Črnogorci pa bližje kot na tri točke zaostanka niso uspeli. Črnogorci so vodili zgolj na začetku, največ za dve točki.

Sredi druge četrtine so košarkarji s slovensko zastavico na dresu vodili za varnih šestnajst točk, vendar je v drugem delu druge četrtine prišlo do preobrata. Črnogorci so začeli zadevati z razdalje, hkrati pa boljše zaigrali tudi v obrambi. Rezultat boljše igre košarkarjev v rdečih dresih je bil zaostanek za tri točke, s katerim so odšli v slačilnico.

Po odmoru je na parket prišla drugačna Slovenija. Veliko energije in dobra igra v obrambi sta naše košarkarje sprostila in steklo je tudi v napadu. Slovenci so v drugem delu dosegli kar 62 točk. Že pred zadnjimi desetimi minutami je bila slovenska prednost 23 točk. Vseeno se Slovenci niso zaustavili, saj so lovili zmago s 27 točkami naskoka, ki bi jim prinesla drugo mesto v skupini in vsaj na papriju lažjega nasprotnika v osmini finala.
V zadnji četrtini so Slovenci storili preveč napak, da bi dosegli želeno prednost. Kljub temu pa zmaga daje našim fantom zagon pred izločilnimi boji na evropskem prvenstvu.

Naša reprezentanca je danes prevladovala v skoku, ki so ga dobili s 54:31, natančni so bili tudi pri metu iz igre (52,3%).

Z indeksom 33 je igralec tekme postal Luka Tekavčič, ki je 25 točkam dodal 11 skokov ter vpisal dvojnega dvojčka. Mejo dvajsetih točk sta presegla tudi Alen Malovčič (23 točk, 8 skokov) in 14-letni Urban Klavžar (12 točk).

Tekma osmine finala bo na sporedu v torek.