Jure Zdovc s prvo lovoriko

Jure Zdovc je v premierni izvedbi superpokala lige ABA prišel do prve lovorike na klopi Cedevite. V finalni tekmi so bili Zagrebčani boljši z rezultatom 78:69.

Gledalci so v prvem polčasu spremljali nekoliko nenavadno tekmo, saj je prvo četrtino Cedevita dobila z rezultatom 21:2, na polčas pa so odšli igralci Budučnosti z vodstvom ene točke.

V drugem polčasu so potem z nekaj dobrimi minutami igralci Cedevite nagnili tehtnico na svojo stran in dokazali, da imajo tudi letos zelo konkurenčno ekipo v ligi ABA.

Za najboljšega igralca turnirja je bil razglašen igralec Cedevite Andrija Stipanović, ki je bil tudi najboljši igralec finala – dosegel je 20 točk, 9 skokov in imel 3 aistence. Pri Bodućnosti je bil najboljši strelec Nikola Ivanović z 20-imi točkami.