Joseph ob zvoku sirene prinesel zmago Torontu, James odločil v Clevelandu

V Ligi NBA je bilo v soboto odigranih sedem tekem, kar dve pa sta bili odločeni v zadnjih sekundah oz. ob zvoku sirene, ki označuje konec tekme. Tako je Cory Joseph s trojko prinesel zmago Toronto Raptorsom, LeBron James pa je s ‘horogom’ odločil tekmo v Clevelandu.

Toronto Raptorsi so v prestolnici Združenih držav Amerike odigrali eno od najslabših tekem sezone. Izgubili so kar 22 žog, vodili pa le na samem začetku tekme. A ko je bilo najbolj potrebno, so bili igralci Toronta pripravljeni. Washington je bil blizu zmage, toda v zadnjih štirih minutah se je Wizardsom povsem ustavilo, saj iz igre niso zadeli niti enega samega meta. John Wall je imel 3,8 sekunde pred koncem priložnost, da z dvema prostima metoma oddalji svojo ekipo na prednost treh točk, a je oba meta zgrešil.

Žogo je v naslednjem napadu v svoje roke vzel DeMar DeRozan, prodrl pod koš in nase navlekel dva obrambna igralca, kar je povsem osvobodilo Josepha v levem kotu. DeRozan ga je seveda videl, Joseph pa je hladnokrvno zadel trojko za zmago s 84:82.

Pri gostih je bil najboljši strelec Kyle Lowry s 27 točkami, DeRozan jih je dodal 20, na drugi strani pa je bil nauspešnejši Bradley Beal z 20 točkami. Wall je osem od svojih 18 točk dosegel v zadnji četrtini, toda iz igre je na tekmi zadel le šest od 25 metov.

Tudi v Clevelandu, na dvoboju med Cavaliersi in Brooklyn Netsi, se je tekma odločala v zadnjih sekundah srečanja. Pri izenačenem rezultatu (88:88), je odgovornost na svoja pleča prevzel LeBron James, in preko iztegnjenih rok Brooka Lopeza, sekundo pred koncem tekme, dosegel met za zmago z 90:88. Dvakratni prvak Lige NBA z Miami Heati je tekmo zaključil s 26 točkami, devetimi skoki in petimi podajami, 27 točk pa je v statistiko vpisal tudi Kevin Love. Na drug strani je bil najboljši igralec Lopez z 22 točkami in devetimi skoki.

Svoj niz zmag na začetku sezone nadaljujejo Golden State Warriorsi. Z zmago nad Sacramento Kingsi s 120:101, so rekordni niz zdaj podaljšali na 18 tekem. Stephen Curry je 17 od svojih 19 točk dosegel v prvi četrtini, Draymond Green pa je vknjižil še drugi zaporedni trojni dvojček (13 točk, 12 podaj, 11 skokov). S tem je postal prvi igralec Warriorsev po Wiltu Chamberlainu, ki mu je to uspelo.

Za Bojevnike je to skupno 22. zaporedna zmaga v rednem delu sezone, če k nizu iz te, štejemo še konec minule sezone, s tem pa na večni lestvici zaostajajo le še za Los Angeles Lakersi iz sezone 1971/72, ki so zabeležili 33 zaporednih zmag, in Miami Heati iz 2012/13, ki so zmagali 27-krat zapored.