Jokić odličen v Londonu, noč kariere za Zubaca, priložnost tudi Udrihu

Četrtkov večer v Ligi NBA je minil v znamenju mednarodnih tekem, saj sta se moštvi Denver Nuggets in Indiana Pacers pomerili v Londonu, Dallas Mavericksi in Phoenix Sunsi pa so se udarili v Mehiki.

Za nas zagotovo najbolj zanimiv obračun med tema dvema tekmama, je bil v Londonu, saj pri Denver Nuggetsih igrata kar dva košarkarja iz področja nekdanje Jugoslavije. Srbski zvezdnik Nikola Jokić je bil tako z 22 točkami najboljši strelec moštva iz Kolorada, v statistiko pa je v 30 minutah igre vpisal še 10 skokov in sedem podaj. Jusuf Nurkić, ki je v preteklosti nosil tudi dres Zlatoroga iz Laškega, je na parketu preživel osem minut, v tem času pa trem točkam dodal dva skoka in eno blokado. Denver Nuggetsi so Indiana Pacerse na koncu premagali s kar 140:112.

New York Knicksi so v Madison Square Gardenu s pomočjo dobre igre svojih najboljših igralcev, premagali Chicago Bullse, s 104:89. Saša Vujačić ob tem ni stopil na parket.

Carmelo Anthony je vknjižil 23 točk, devet skokov in šest podaj, Derrick Rose je ob svoji vrnitvi v domači dvorano Kratkohlačnikov, po tem, ko je preskočil prejšnjo domačo tekmo, dosegel 17 točk, Joakim Noah pa je dvoboj zaključil z 12 točkami in 15 skokov. Za oba je imela tekma poseben pomen, saj sta svoji karieri tako Rose, kot Noah začela prav v Chicagu. Novinec v dresu New Yorka, Mindaugas Kuzminskas, je dosegel 19 točk, ter tako postavil nov osebni rekord.

Medtem, ko so New York Knicksi prekinili niz treh zaporednih porazov, so Chicago Bullsi izgubili tretjič zapored. Ob tem so Biki zaigrali brez Jimmyja Butlerja, Nikole Mirotića in Denzela Valentina, ki so vsi izpustili tekmo zaradi bolezni. Tako je bil najboljši strelec Chicaga Dwyane Wade, z 22 točkami.

Svojo najboljšo predstavo v dosedanji mladi karieri v Ligi NBA, je na tekmi med Los Angeles Lakersi in San Antonio Spursi prikazal mladi center Jezernikov, Hrvat Ivica Zubac. V 15 minutah igre je dosegel osem točk, zbral štiri skoke, ukradel dve žogi in podelil eno blokado. Zubac, ki je nekaj dni v tej sezoni preživel tudi v razvojni ligi Lige NBA, je tako pokazal, da v sebi premore dovolj talenta, da se kosa z igralcema, kot sta Pau Gasol in LaMarcus Aldridge. Prav Gasol je bil poleg Kawhija Leonarda (31 točk), glavna gonilna sila Ostrog, saj je dosegel 22 točk, ob tem pa iz igre zadel vseh devet metov.

Po dolgem času je v dresu Detroit Pistonsov zaigral Beno Udrih. V 11 minutah igre v zadnji četrtini tekme med Golden State Warriorsi in Detroit Pistonsi, je dosegel štiri točke in vknjižil še štiri podaje. Priložnost je dobil tudi srbski velikan Boban Marjanović, in v statistiko s 13 točkami in 11 skoki vpisal dvojni dvojček. Bati so proti aktualnim podprvakom Lige NBA klonili s 107:127.

Liga NBA, redni del sezone, 12. 1.:

NEW YORK – Chicago 104:89
(Anthony 23 (9 skokov, 6 podaj), Rose 17; Wade 22, Grant 14)

DENVER – Indiana 140:112
(Jokić 22 (10 skokov, 7 podaj), Chandler 21 (8 skokov); Miles 20, Teague (9 podaj) in Brooks (6 podaj) po 14)

Brooklyn – NEW ORLEANS 95:104
(Lopez 20 (6 skokov), Kilpatrick 18 (7 skokov); Evans 29, Jones 24 (12 skokov))

SAN ANTONIO – LA Lakers 134:94
(Leonard 31, Gasol 22 (9 skokov, 6 podaj))

Phoenix – DALLAS 108:113
(Booker 39, Chandler 14 (19 skokov); Williams 23 (12 podaj), Barnes 22 (5 podaj))

GOLDEN STATE – Detroit 127:107
(Durant 25 (9 podaj, 6 skokov), Curry 24 (6 podaj, 5 prid. žog); Morris 21 (5 skokov), Harris 18)

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2016/17):

Saša Vujačić (New York Knicks) – ni igral.
Beno Udrih (Detroit Pistons) – 11 minut, 4 točke (1/3 za dve, 0/2 za tri, 2/2 PM), 4 podaje, 1 pridobljena žoga in 1 izgubljena žoga.