Joe Johnson ob sireni, prvaki ustavili zadnji napad

V ligi NBA se je začelo zares. odigrale so se prve štiri tekme prvega kroga končnice. V štirih tekmah so si domače in gostujoče ekipe razdelile po dve zmagi in dva poraza. Prvaki so bili v tesni končnici boljši od Indiane, Toronto je doživel poraz proti Milwaukeeju, na zahodu pa je San Antonio premagal Memphis, Utah pa na gostovanju Los Angeles Clipperse.

Prvaki so premagali Indiano 109:108, LeBron James je tako že 18-ič s svojo ekipo zmagal na prvi tekmi serije v končnici. V svoji 200. tekmi v končnici je dosegel 32 točk in imel še 13 asistenc in šest skokov, na večni lestvici igralcev, ki so na tekmah končnice presegli mejo 30 točk in 10 asistenc (Jamesu je to uspelo 13-krat) pa sta pred njim samo še Michael Jordan (15) in Jerry West (14). Kyrie Irving je dosegel 23 točk, Kevin Love pa 17.

Na drugi strani jih je Paul George 29, Lance Stephenson pa 16. Indiana, ki je po treh četrtinah zaostajala za 8 točk, je imela na koncu napad za zmago – Paul George je bil zaradi podvajanja primoran žogo podati do C.J. Milesa, ta pa je proti bivši ekipi zgrešil.

Odlična predstava Grka Giannisa Antetokounmpa in slab strelski večer Toronta sta prinesli prvi ‘break’ Milwaukeeja. Giannis je tekmo končal z 28-imi točkami, imel je še 8 skokov in tri asistence, novinec Malcolm Brogdon jih je dodal 16. Pri domačinih je DeMar DeRozan dosegel 27 točk, Serge Ibaka je imel 19 točk in 14 skokov. Kyle Lowry je tekmo končal pri samo štirih točkah z vsemi šestimi zgrešenimi trojkami in skupnim metom iz igre 2:11.

Milwaukee si je v zadnji četrtini, potem ko je Toronto ob polčasu še vodil (51:46), nabral že 19 točk prednosti, domačini pa so tekmo končali s petimi zadetimi trojkami iz 23-ih poskusov, iz igre so domači igralci metali samo 27:75, v drugem polčasu pa so iz igre iz 35-ih poskusov zadeli samo sedemkrat.

P.J. Tucker je v dvoji sedmi sezoni in odigranih 418 tekem odigral prvo tekmo v končnici.

Najmanj napeto tekmo so gledalci spremljali v San Antoniu, ki je proti Memphisu v drugem polčasu vodil že za 36 točk. Memphis je v prvi četrtini vodil že za 13 točk, tako da so tekom tekme igralcu San Antonia naredili razliko 49-ih točk. Rekord končnice je z 32-imi točkami izenačil Kawhi Leonard, ki je izkoristil odsotnost poškodovanega obrambnega specialista pri Memphisu Tonyja Allena.

LaMarcus Aldridge je dosegel 20 točk, Tony Parker pa 18. Na drugi strani je bil najbolj razpoložen Marc Gasol z 32 točkami, Mike Conley jih je dosegel 13. Vince Carter (40 let) je najstarejši igralec po Dikembeju Mutombu (leta 2008 je bil star 41 let), ki je začel tekmo končnice lige NBA.

Zmagoviti koš ob zvoku sirene so gledalci videli v Los Angelesu, vendar ga je na njihovo žalost dosegel gostujoči igralec Joe Johnson. To je bila lepa tolažba za igralce Utaha, ki so že v prvem napadu zaradi poškodbe kolena ostali brez njihovega ključnega igralca Rudyja Goberta. Dodatnih informacij o tem, kako resna je poškodba in kdaj bi se odlični Francoz utegnil vrniti, ni.

Joe Johnson je bil tudi najboljši strelec pri gostih z 21-imi točkami, Gordon Hayward jih je dodal 19 in imel 10 skokov. Za Clipperse je Blake Griffin dosegel 26 točk, DeAndre Jordan je imel 15 skokov, Chris Paul pa 11 asistenc.