Jimmy Butler ostaja vroč – še tretjič na zadnjih šestih tekmah čez mejo 40 točk

V severnoameriški Ligi NBA smo v soboto videli kar nekaj izjemnih strelskih predstav, večer pa je minil brez nastopov slovenskih predstavnikov. Saša Vujačić ob porazu New York Knicksov proti Indiana Pacersom (109:123) ni stopil na parket, tekma med Detroit Pistonsi Bena Udriha in Portland Trail Blazersi, pa je bila zaradi slabih vremenskih razmer v Portlandu, odpovedana oz. prestavljena.

Neverjeten strelski pohod v zadnjih tekmah nadaljuje zvezdnih Chicago Bullsov, Jimmy Butler. Še pred nekaj dnevi so se pojavile govorice, da se želijo Biki Butlerja v eni izmed zamenjav igralcev znebiti, Butler pa se na to ne ozira – še na tretji od zadnjih šestih tekem je presegel mejo 40 točk, in bil glavni motor svoje ekipe v zmagi nad Toronto Raptorsi, po podaljšku, s 123:118.

Toronto Raptorsi, ena izmed najboljših ekip vzhodne konference, so vodili že z 19 točkami razlike, a so se Chicago Bullsi vrnili v zadnji četrtini, predvsem po zaslugi Butlerja, ki je tekmo zaključil z 42 točkami. Dwyane Wade je dodal 20, Doug McDermott pa 17 točk. Samo v drugem polčasu je Butler dosegel kar 32 točk, zadel pa je tudi met za potrditev zmage, dobrih 17 sekund pred zaključkom podaljška. Najboljši strelec Toronta je bil DeMar DeRozan s 36 točkami, Kyle Lowry je bil blizu trojnemu dvojčku s 27 točkami, 12 podajami in devetimi skoki. Chicago je dominiral pod obema obročema (60-41 v skokih), boljši pa je bil tudi v akcijah iz drugega napada (26-7).

Strelski dvoboj dveh izjemnih igralcev so spremljali obiskovalci tekme v Bostonu, kjer so Boston Celticsi gostili New Orleans Pelicanse, in se na koncu tudi veselili zmage, s 117:108. Med seboj sta se udarila Isaiah Thomas in Anthony Davis. Zmage, tako v strelskem obračunu, kot ekipne, se je na koncu veselil Thomas, ki je dosegel kar 38 točk, in tako še na 21. zaporedni tekmi dosegel vsaj 20 točk. Davis je na drugi strani vknjižil 36 točk in zbral 15 skokov.

Nova noč, nov trojni dvojček. Tako bil lahko rekli predstavam Russella Westbrooka v teh sezonah. Vodilni strelec Lige NBA je proti Denver Nuggetsom vknjižil svoj 17. trojni dvojček sezone, z 32 točkami, 17 skoki in 11 podajami pa poskrbel za 22. zmago Oklahome City Thunder v tej sezoni. Denver je na koncu padel s 121:106. Še bolj zanimivo pa je dejstvo, da je na zadnjih dveh tekmah Westbrook naravnal svoje strelske naprave, in začel zadevati tudi mete za tri točke. Tako jih je v četrtek proti Houstonu zadel osem, največ v karieri, v petek pa jih je proti Denverju zadel sedem, od tega štiri v zadnji četrtini.