Ježičanke boljše od Janine, Mariborčanke in Kranjčanke v gosteh

V soboto se je nadaljevalo državno prvenstvo za ženske. Košarkarice Ježice so v domači dvorani ugnale Janino. Dvoboj med Domžalami in Mariborom je pripadel Štajerkam, ki v tej sezoni ostajajo neporažene. Triglavanke so v Grosupljem slavile peto zaporedno zmago. Celjanke so že v sredo visoko ugnale Konjičanke.

jezica

Tekmo med Ježico in Janino so bolje odprle gostje iz Rogaške Slatine. V prvi četrtini so prišle do prednosti enajstih točk, v drugih desetih minutah pa so prednost povišale na trinajst. Gostujoče košarkarice so do polčasa dosegle 40 točk in imele nadzor nad potekom tekme. V drugem delu pa smo videli povsem drugačen obraz Ljubljančank. Z agresivno obrambo in boljšo igro v napadu so v tretji četrtini naredile popoln preobrat. Slatničankam so dovolile zgolj pet točk in po tridesetih minutah vodile z rezultatom 50:45. Na začetku zadnje četrtine so se gostujoče košarkarice približale na dve točki zaostanka, vendar so domačinke znova našle način, da se odlepijo. Tekma med ekipama, ki sta imeli pred petim kolom po eno zmago, se je končala z rezultatom 68:59 v korist Ježičank. Pri slednjih je bila najboljša strelka Dora Mlakar s 14 točkami, pri gostjah pa je največ točk dosegla Mateja Baloh (18 točk, štiri trojke).

Ježičanke 5. novembra gostujejo v Grosupljem, Janina pa bo v šestem kolu gostila ekipo Konjic.

V drugem obračunu večera sta se pomerili ekipi, ki sta povsem različno odprli sezono. Domžalčanke, ki v tej sezoni še niso okusile slasti zmage, so v domači dvorani gostile Mariborčanke. Slednje so državno prvenstvo odprle s tremi zmagami in v tem ritmu nadaljevale tudi na tekmi v Domžalah. Štajerke so bile v uvodnih minutah tekme v rahli prednosti in prvo četrtino dobile s štirimi točkami prednosti. Domačinke so Mariborčankam ves čas dihale za ovratnik, minuto do konca prvega polčasa pa tudi povedle. Na odmor je s prednostjo točke odšla ekipa iz štajerske prestolnice. V uvodnih minutah drugega polčasa so gostujoče košarkarice naredile delni rezultat 7:0 in prišle do prve občutne prednosti. V 35. minuti je prednost zrasla na 13 točk in tekma je bila odločena. Mariborčanke so z rezultatom 56:68 vpisale četrto zaporedno zmago v državnem prvenstvu. Pri domačih je bila najbolj razpoložena Lorena Molnar (16 točk in 19 skokov), pri gostjah pa sta po 18 točk dosegli Simona Kuzma in Tina Cvijanovič.

V naslednjem kolu so košarkarice Domžal proste, Mariborčanke pa bodo 5. novembra odigrale debri proti kranjskemu Triglavu.

V zadnji tekmi petega kola sta se pomerili ekipi Grosupljega in kranjskega Triglava. V letošnji sezoni še neporažene Gorenjke so že v prvi četrtini potrdile vlogo favoritinj in si priigrale prednost 14 točk. Z odlično obrambo in razigranostjo v napadu so gostujoče igralke prednost v drugi četrtini samo še povečevale. Ob polčasu je rezultat znašal 46:15 v korist Triglava. Aktualne državne podprvakinje so prednost brez težav ohranjale skozi  celotno srečanja in se ob koncu zasluženo veselile še pete zmage v tej sezoni. Tekma med prvo- in zadnjeuvrščeno ekipo lige se je končala z izidom 77:40 v korist kranjskih igralk. Pri domačih sta bili najboljši strelki Klara Zupančič in Merisa Dautovič (8), pri zmagovalkah pa je bila najbolj razpoložena Rebeka Abramovič s 14 točkami.

Dolenjke se bodo v naslednjem kolu pomerile z Ježico, Gorenjke pa 5. novembra  v domači dvorani gostijo Maribor.

Ekipa Ilirije je v petem kolu državnega prvenstva prosta.

1.SKL (Ž), 4. krog, 29.10.
JEŽICA – Janina 68:59 (10:21, 17:19, 23:5, 18:14)
(Mlakar 14 (7 skokov), Bajrektarević 12, Vujisić in Oven po 10; Baloh 18, Tomić, Serdar (8 skokov) in Đurić (8 skokov) po 9)

Bojan Hladnik, trener Ježice:
“Tekmo smo zelo slabo odprli. V prvem polčasu smo bili nerazpoloženi, gostjam smo dovolili preveč lahkih metov in zato do odmora prejeli 40 točk. V drugem delu je na igrišče prišla prerojena ekipa. Odigrali smo odlično obrambo in poskrbeli za preobrat. Čestitke mojim igralkam za predstavo v drugem polčasu, prvi polčas pa je za pozabo.”

Slobodan Rmuš, trener Janine:
“Ježica je zasluženo zmagala. Gostiteljice so odigrale zelo agresivno, ves čas na meji prekrška. Niso nam dopustile, da žogo spuščamo do centrov. V drugem polčasu takšni igri nismo uspeli parirati. Upam, da se Ljubljančankam oddolžimo za poraz na domači tekmi v Rogaški Slatini.”

Domžale – MARIBOR 56:68 (17:21, 19:16, 15:21, 5:10)
(Molnar 16 (19 skokov), Kračan 12 (5 podaj), Stefanoski 11; Kuzma in Cvijanovič (9 skokov) po 18, Črešnik 12)

Vlado Velikonja, trener Domžal:
“Pokazali smo več, a vsekakor ne dovolj. Imamo kadrovske težave, a bom pohvalil tista dekleta, ki puščajo srce na igrišču. Imamo mlado ekipo in zato plačujemo davek. Čestitam Mariborčankam za zmago.”

Andrej Kuzma, trener Maribora:
“Pričakovano težka tekma v Domžalah. V prvem polčasu se nismo držali navodil iz slačilnice, nato pa v nadaljevanju zaigrali veliko agresivneje, kar nam je prineslo dokaj suvereno zmago. Čestitke dekletom.”

Grosuplje – TRIGLAV 40:77 (9:23, 6:23, 15:13, 10:18)
(Dautovič (5 skokov) in Zupančič 8, Zoran 7; Abramovič 14, Jakobčič 13 (9 skokov), Jevtović in Žibert 11(

Slavko Duščak, trener Grosupljega:
“Tekmo smo odigrali po svojih zmožnostih. Na trenutke pokažemo dobro igro in na tem moramo graditi. Čestitam košarkaricam Triglava za zmago.”

Bojan Lazić, trener Triglava:
“Po dobro odigranem prvem polčasu in ustvarjeni veliki razliki, nismo najboljše reagirali na agresivnost v drugem delu. Ekipi Grosupljega se zahvaljujem za korektno igro in jim želim veliko sreče v nadaljevanju prvenstva.”