Jevtovićeva in soigralke korak do celjskega skalpa

V 6. kolu državnega prvenstva za košarkarice sta si v Kranju nasproti stala finalista zadnjih sezon, Triglav in Athlete iz Celja. Kranjčanke so popustile šele v zaključku srečanja in izgubile z 62:69.

Imeli so kaj videti

Zbrani gledalci na Planini so imeli priložnost uživati v izenačeni košarkarski predstavi, ki se za dvoboj velikih rivalov tudi spodobi. Kranjčanke so večji del tekme narekovale ritem igri, z izjemnim prvim polčasom Sandre Jevtović, ki je v tem delu igre dosegla 19 točk (6/7 za dve, 2/5 za tri, prosti meti 1/2), pa so na glavni odmor odšle z vodstvom 34:30.

Podjetneje so Gorenjke začele tudi drugih 20 minut. Še naprej so izkoriščale velike težave Celjank pri skoku, obenem pa so te v napadu (pre)večkrat skušale zaključevati napade s samostojnimi akcijami. Ob koncu 24. minute je prednost domače zasedbe prvič postala nekoliko bolj otipljiva, a ji osem točk naskoka (40:32) ni uspelo nadgraditi.

Na drugi strani so Celjanke v teh kriznih trenutkih stopile v consko obrambno postavitev. Slednja je domačinkam, enako kot na četrtkovi tekmi Jadranske lige, ko je Triglav vseeno zmagal in se na milimetre približal napredovanju med najboljših šest ekip, povzročila nemalo preglavic. Tik pred koncem tretje četrtine je Annamaria Prezelj s trojko rezultat poravnala na 46. točko in vse se je začelo znova.

Usodni odprti meti

Prav 18-letna branilka je na začetku zadnjih desetih minut svojo ekipo popeljala do vodstva z 52:48, obenem pa je to dokončno prebudilo še obe najizkušenejši Tini v celjski zasedbi, Trebčevo in Jakovino. Omenjeni trio je slabe tri minute pred koncem povišal na 62:53, Triglavankam pa se nato, tudi po zaslugi manjše rotacije, v kateri sta zaradi gostovanja v Skopju v okviru kadetske Jadranske lige manjkali mladi Eva Prevodnik (16 let) in Ana Šarić (15 let), ki sta kljub izjemni mladosti na zadnji tekmi krepko pripomogli k uspehu, ni uspelo več približati.

“Večji del tekme smo na igrišču dobro stali in pametno napadali nasprotno ekipo. Žal smo v zadnjem delu zgrešili nekaj povsem odprtih in neoviranih metov, kar so Celjanke izkoristile. Čestitam jim za zmago, našim igralkam pa čestitam za borbenost in željo, ki so ju prikazale,” je bil po tekmi kljub porazu upravičeno ponosen na svoje varovanke kranjski trener Gašper Sluga.

Jevtovićeva je na koncu za Triglav dosegla 26 točk (met iz igre 11/20), medtem ko so ostale njene soigralke ostale pod dvoštevilčno mejo. Na drugi strani je Prezljeva ob 24 točkah izsilila 9 osebnih napak, 13 točk (met iz igre 5/14), 7 pridobljenih žog, 6 skokov, in 6 podaj pa je dodala Ivana Dojkić.

Na preostali tekmi Grosupeljčanke pričakovano niso imele večjega dela z Domžalčankami, ki so zaradi poškodbe kolena za dalj časa ostale brez ene ključnih košarkaric Karin Cunja. Dolenjski prvoligaš je na gostovanju večino dela opravil že v prvem polčasu, ki ga je dobil s 50:22, na koncu pa zmagal s 95:51. Pri zmagovalkah se je z 19 točkami, 15 skoki in 5 podajami (indeks 28) izkazala Anja Klavžar.

Prihodnjo soboto ženske prvoligaše čakajo zadnje tekme državnega prvenstva v tem koledarskem letu. Maribor bo gostil Domžale, Grosupeljčanke pa bodo v Celju zaigrale proti Athletu. Med tednom bo slovensko obarvano tudi 9. kolo ženske Jadranske lige, saj se bosta v četrtek v ŠD Brinje, ob 19.20, udarili ekipi Grosupljega in Triglava.