POTRJENO: Budućnost, CZ, Cedevita in Mega Leks v boj za naslov!

Z zmago Crvene zvezde proti MZT-ju (z 28 točkami je blestel Maik Zirbes) se je sklenil 22. krog Lige ABA, po katerem smo dobili tudi vse štiri polfinaliste regionalnega tekmovanja. Ogorčen boj za obeta za 2. mesto, ki prinaša prednost domačega terena v polfinalu.

Mega Leks je verjetno v najboljši tekmi 22. kroga doma s 100:93 premagala Cedevito. Nikola Janković in Timothe Luwawu-Cabarrot sta dosegla po 18 točk, Jacob Pullen jih je za Cedevito prispeval 25, Miro Bilan pa 15.

Zagrebška Cibona ni imela težav s Sutjesko, ki se je z novim porazom utrdila na zadnjem mestu (7 zmag, 15 porazov). Za 10. zmago Cibone sta svoje prispevala tudi Nebojša Joksimovič in Žan Mark Šiško, ki sta dobro izkoristila minute.

Budućnost je bila prevelik zalogaj za Partizan, ki ima težave z zdravstvenim stanjem ekipe. Jones in Cvetković sta igrala kljub poškodbi, Williams pa sploh ni potoval z ekipo. Za goste je bil nerešljiva uganka Aleks Marić (14 točk, 6 skokov). Izkazal pa se je slovenski reprezentant Edo Murić (17 točk). To je bila 13. zaporedna zmaga Podgoričanov v Ligi ABA v tej sezoni.

Zadrčani so z zmago proti Metalcu (88:72) naredil velik korak k obstanku v regionalni druščini. Precej slabše se piše ekipi iz Valjeva, ki je ostala pri osmih zmagah, po novem pa ima 14 porazov . Dalmatinci so levji delež posla opravili že v prvem polčasu, ki so ga dobili z 49:31.

Liga ABA, 29.1.
ZADAR – Metalac 88:72
(Ramljak I. 14, Marinković 12; Jevtović 22, Gabrić 14)

30.1.

UOL – Tajfun 77:69 (22:11, 14:28, 19:15, 22:15)
UOL: Wright 23, Robinson 17, Hrovat 2, Mesiček 1, Nikolič 5, Vučetić 2, Lapornik 6, Lešić 11, Zagorac 6, Mahkovic 2, Zakis 2
Tajfun: Sebič S. 2, Sebič M. 1, Držić 8, Čebular 18, Bratož 12, Ponjavić 9, Drobnjak 6, Bolčina 11, Parker 2.

KRKA – Igokea 74:64 (13:24, 14:17, 22:10, 25:13)
Krka: Ivanov 8 (4 skoki), Rojc 4 (5 podaj), Lalić 14 (6 skokov), Tomić 10 (6 podaj), Mulalić 9 (4 skoki), Kastrati 13 (4 podaje, 3 ukr. Žoge), Lapornik 16 (10 skokov, 8 izsiljenih opsebnih napak)

BUDUĆNOST – Partizan 78:65 (16:13, 22:19, 22:20, 18:13)
(Marić in Jenkins po 14; Murić 17, Jones 13)

31.1.
CIBONA – Sutjeska 93:76 (20:13, 26:25, 28:15, 19:23)
(Žižić Ant. 19, Florence 18, Joksimovič 14, Šiško 4; Vranješ 18)

MEGA LEKS – Cedevita 100:93 (17:24, 30:22, 25:23, 28:24)
(Janković in Luwawu-Cabarrot po 18; Pullen 25, Bilan 15)

1.2.

CRVENA ZVEZDA – MZT 92:79 (29:18, 19:22, 30:13, 14:26)
(Zirbes 28 (12/15 iz igre), Micić 12; Luković U. 20, Luković 17)

Slovenci v Ligi ABA:
Edo Murić (Partizan) – 38 minut, 17 točk, 3 podaje, 3 ukr. žoge
Nebojša Joksimovič (Cibona) – 38 minut, 14 minut, 4 skoki, 4 podaje, 2 izg. šole
Žan Mark Šiško (Cibona) – 10 minut, 4 točke, 2 podaji, 1 ukr. žoga.