Je to usoden poraz za Olimpijo? Rogaška jih je ugnala sredi Tivolija!

V sredo se je odvilo 7. kolo Lige Nova KBM za prvaka. Krka je na Tekmi kola ugnala Hopse s Polzele. Rogaška je porazila Union Olimpijo, do zmage pa je prišel tudi Zlatorog, ki je v ponovitvi finala iz prejšnje sezone ugnal Helios.

Lestvica:
Krka in Rogaška 6-1, Zlatorog 4-3, Hopsi 3-4, UOL 2-5, Helios 0-7

Liga Nova KBM za prvaka, 7. krog, 19.4.
Hopsi – KRKA 67:81 (26:20, 15:18, 12:26, 14:17)
Čebašek 19 (10 skokov), Čup (8 skokov) in Hodžić po 12; Curry 31, Luković 15 (7 skokov), Čebular 11.

Po treh zaporednih zmagah so košarkarji Hopsov doživeli četrti poraz v Ligi Nova KBM za prvaka, Krka na drugi strani pa je vknjižila četrti par točk v nizu in ohranila prvo mesto na razpredelnici.

Polzeljani so pri izkupičku 3-4 in bodo do zadnjega bili boj za uvrstitev v polfinale, Novomeščani pa so si s 5-1 že zagotovili polfinale in bodo v zadnjih treh kolih napadali čim boljše izhodišče pred izločilnimi boji.

Novomeščani so vprašanje zmagovalca rešili v tretji četrtini, ki so jo dobili s 26:12. Najmočnejše orožje gostov sta bila met za tri točke – iz 29 poskusov so jih zadeli štirinajst – ter Ronald Curry, ki je dosegel 31 točk ob metu trojk 7:9 (indeks 28).

Osmo kolo Lige Nova KBM je na sporedu v soboto, 22. aprila; Hopse čaka gostovanje v Rogaški Slatini, Krko pa Zlatorog v dvorani Leona Štuklja.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Boštjan Kuhar, trener Hopsov Polzele:
Tekmo smo izgubili v tretji četrtini, ko nismo našli odgovora na agresivno obrambo Novomeščanov. Krka je imela izreden strelski dan. Razloga za poraz tičita tudi v obrambi pri metu iz razdalje in izgubljenem skoku.

Simon Petrov, trener Krke:

Še ena pričakovano težka tekma, čeprav končni rezultat tega niti ne kaže. Zadovoljen sem, da smo v končnici uspeli obdržati hladno glavo in tekmo mirno pripeljali do zmage. Želim, da bi v enakem ritmu odigrali tudi vse preostale tekme.

Union Olimpija – ROGAŠKA 75:77 (16:17, 25:21, 20:19, 14:20)
Oliver 33 (7 skokov), Janković in Hrovat (7 skokov, 5 podaj) po 13; Davis 23 (5 skokov), Fon 14, Ferme 11.

ZLATOROG LAŠKO – Helios Suns 74:67 (22:12, 24:22, 13:20, 15:13)
Tratnik 22 (6 skokov), Špan 14 (6 skokov), Krušič 12 (8 skokov); Bolčina 23 (9 skokov), Oman 13, Atanacković 11.

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laško:
Vedeli smo, da bo tekma s Helios Suns zelo zahtevna. Domžalčani nimajo več kaj za izgubiti, zato igrajo sproščeno, in se tako igrajo košarko. Mi smo po drugi strani imeli kar neko obveznost, da tekmo moramo dobiti. Dvoboj je bil resnično zelo težak. Nismo se uspeli sprostiti, zato igra ni stekla, tako v obrambi, kot v napadu. Najpomembnejše je, da smo na koncu zmagali in vknjižili novi točki. Z optimizmom lahko zremo v zadnja tri kola Lige za prvaka.

Dejan Čikič, trener Helios Suns:
Laščani so ves čas držali varno prednost in na koncu zasluženo zmagali. V delih tekme, v katerih igramo zbrano in borbeno, lahko priigramo rezultatsko prednost. Žal mi je vsake izpuščene priložnosti za zmago, saj verjamem da lahko pokažemo boljši obraz.