Jaske mu ploska, slovenski selektor Trifunovič pa razmišlja

Rubrika: Evroliga

35-letni Beno Udrih je na finalnem turnirju Evrolige – če je statistika točna, prvič v svoji karieri!

Z ekipo Žalgirisa je deklasiral Olympiakos in se prebil med najboljše štiri kot prva ekipa. Nocoj je ekipa iz Zelenega gozda povozila Grke, ki so v zadnji četrtini omilili poraz (101:91, 23:35 v zadnjih 10 minutah).

Evroliga, četrtfinale, 4. tekma, 26.4.
ŽALGIRIS – Olympiakos 101:91 (3:1 v zmagah)
(Pangos 21, Ulanovas 20, Udrih 4; Spanoulis 19 (2/7 za 3))

+20, ko je v igri

Z novo odmevno „rolo“ se je izkazal Šempetrčan Udrih, ki je v 15 minutah k zmagi dodal po štiri točke, štiri skoke in takisto štiri podaje. Veteran, ki ga je trener Šarunas Jasikevičius kupil z razlogom. Veteran, ki zna in zmore menjati Pangosa ali Micića.

Danes mu je v prvem polčasu zaploskal tudi veliki Šarunas, ker je Beno hitro ocenil, da ne velja forsirati kontre, ampak odigrati pametno. Tako kot Beno zna.

Takega Udriha potrebuje slovenska reprezentanca. Pa naj si kdo misli kar hoče. Beno želi igrati in pomagati. Selektor Radovan Trifunović to ve. „Rekel je, da me bo imel v mislih, a glede na to, da so šli v zadnjih letih v pomlajevanje ekipe, bomo videli, kaj se bo zgodilo,“ je Udrih povedal za Val 202 pred dobrim tednom, ko se je z njim v Atenah pogovarjal Luka Petrič. Ob situaciji, kakršno Trifunović ima v ekipi, Udriha preprosto rabi.

Pa tudi če Beno odigra le dve tekmi v kvalifikacijah.

Verjetno je tudi štabu in KZS-ju jasno, da so minimalne šanse, da bomo konec junija za tekmi proti Španiji in Črni gori imeli Luko Dončića, na Gorana Dragića končno in dokončno pozabimo. Vsak nam bo prišel prav. Cenjeni selektor, Beno želi igrati, predvsem pa pomagati. Predvsem pa selektor, ne verjeti vsega, kar ste slišali ali pa vam je kdo povedal o Udrihu. Ni tako napačen. Dejansko je fajn poba! Poseben? Da, ker je izvenserijski, je najlažje reči, da je poseben. Brez greha? Ne, saj to ni nihče od nas. Če pa kdo je, naj prvi vrže kamen v mene in Udriha. Lahko v obratnem vrstnem redu.

Aja pa še to: igralci se delijo na dobre in manj dobre, ne pa mlade in stare…