James se je odkupil z metom za zmago v Chicagu! (VIDEO)

Izid v seriji med Clevelandom in Chicagom je po štirih tekmah izenačen na 2:2. Četrto tekmo je s košem ob izteku igralnega časa odločil LeBron James, za katerim je sicer vse prek kot bleščeča predstava, a v zgodovino bo šel zgolj zmagovalni met. Los Angeles Clippers so vnovič povozili Houston (128:95) in so le še zmago oddaljeni od napredovanja.

Domačini so v vetrovnem mestu dvakrat povedli z nekoliko višjo razliko, med drugim po trojki Tonyja Snella ob koncu tretje četrtine tudi za 11 (68:57), a so se gostje vselej vrnili. Zadnji preobrat je s tremi trojkami začel JR Smith in čeprav je LeBron James imel slabo tekmo, v zadnjih dveh minutah je izgubil tudi tri žoge, jo je na koncu odločil. 40 sekund pred zadnjim žvižgom je Cleveland vodil za 5 (84:79), na kar sta Jimmy Butler s trojko in Derrick Rose z dvema prostima metoma izid izenačela. Gostje so imeli težavo pri zadnji akciji, naposled jim je ostala zgolj sekunda in pol, kar pa je bilo dovolj za zmagovalni met Jamesa.

Precej manj razburljivo je bilo v Staples Centru, kjer so domači Clippers že sredi tretje četrtini vodili za več kot 20 točk (79:58) in tekmo povsem varno pripeljali do konca. Najboljši strelec domačih je bil DeAndre Jordan s 26 točkami, dodal je še 17, najbolj zanimiv pa je podatek, da je z linije prostih metov od 34 poizkusov (!!!) zadel zgolj 14-krat.

Chicago Bulls – CLEVELAND CAVALIERS 84:86 /2:2/
(Rose 31, Butler 19; James 25 (10/30 iz igre), 14 skokov in 8 podaj, Mozgov 15 in 9 skokov)

LA CLIPPERS  – Houston Rockets 128:95 /3:1/
(Jordan 26 in 17 skokov, Griffin 21 in 8 skokov; Harden 21 in 8 skokov, Ariza 18 in 8 skokov )